Hea nipp

Kolm kasulikku vidinat, mis sinu autosõidu mugavamaks teevad

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Kuigi autodele pakutakse ridamisi erinevaid lisasid tootjate poolt, leidub ka selliseid vidinaid, mida lisavarustuse nimekirjast ei leia. Paljud taolised järelturult hangitavad lisad aitavad autosõidu oluliselt mugavamaks teha.

Pimenurga peegel

Kui autol on tavalised peeglid ja puudub pimenurga hoiatussüsteem, on spetsiaalselt selle jaoks mõeldud minipeeglist palju kasu. Need ei maksa palju ning on lihtsad paigaldada.

Pimeda nurga peegleid saab paigaldada otse peegli peale ning saadaval on erinevaid tüüpe. Tavaliselt on peeglid 160-kraadise nurgaga, kuid on ka selliseid, kus minipeegli nurka on võimalik ise sättida, et peeglisse vaadates oleks kohe selge, kas keegi on parajasti auto kõrval või mitte.

Roolikate

Auto kasutamise käigus kuluvad lisaks liikuvatele kuluosadele ka need pinnad, mida juht igapäevaselt käsitseb. Üheks selliseks ajapikku kuluvaks osaks on rool, mille välimus võib lõpuks päris inetuks minna. Sellisel juhul on heaks võimaluseks kasutada roolikatet, mis selle värske ilme taastab ja on oluliselt soodsam lahendus, kui roolinaha välja vahetamine või uue rooli muretsemine.

Samuti on roolikattest palju kasu eriti kuuma või külma ilma ajal. Talvel on roolikate tihtipeale soojem kui “paljas” rool ning suvel palavasse autosse istudes võib selle esialgu roolilt ära võtta, et käsi ära ei kõrvetaks.

Tuulesuunajad

Tuulesuunajad on kasulikud lisad, kui on soov sõidu ajal akent lahti hoida. Nende kasutamisel ei puhu tuul aknast sisse ning lisaks sellele võimaldavad need aknad praokile jätta ka vihma korral, ilma, et peaks märja salongi pärast muretsema.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.