Hea nipp

Kolm lihtsat nippi ja soovitust auto suvel puhtana hoidmise kohta

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Autoga sõitmiseks on suvi tõenäoliselt meeldivam kui talv, kuid teisalt on suvel vaja tegeleda putukalaipade, tolmu ja kohati kõrvetava kuumusega.

Ära pese autot otsese päikese käes

Küllap teavad kõik autoga natukenegi rohkem sõitnud inimesed, et suvel tuleks autot ja eriti auto esiklaasi tavapärasest rohkem pesta. Suvi on Eestis üks väheseid perioode, mil auto ise väljas pesemine võib isegi mõnus tegevus olla, kuna korraga saab võtta päikest ja auto puhtaks teha.

Tõenäoliselt ei pööra enamik inimesi autot pestes kuigi palju tähelepanu auto kuivatamisele, kuna selvepesulates seda reeglina teha ei saa ja lihtsam on auto päikese kätte kuivama jätta.

Suvel on keskpäevane päike reeglina niivõrd intensiivne, et vesi ja pesuvahend aurustub auto kerelt liiga kiiresti, jättes sinna koledad veelaigud või isegi pesuvahendi jäljed. Seepärast on soovitatav kuuma ilmaga leida auto pesemiseks varjuline koht või jätta pesu õhtusse, et autot saaks ühtlaselt kuivatada.

Kasuta suvel suvist klaasipesuvedelikku

Talvine klaasipesuvedelik on mõeldud miinuskraadidega kasutamiseks, kuna sisaldab alkoholi ega jäätu seetõttu.

Küll aga ei tasu talvist klaasipesuvedelikku “pikendada” seda veega segades ja suvel kasutades, kuna see ei ole surnud putukate ja muu mustuse eemaldamisel enam nii efektiivne. Suvel tuleks kasutada ikkagi suvist klaasipesuvedelikku, mis sisaldab erinevalt talvisest vahendist seepi või muud pesuvahendit, et suurem mustus ja putukajäänused klaasilt lahti tuleks.

Pühi laibad kohe ära

Jutt käib endiselt putukalaipadest. Tõenäoliselt oled maanteel sõites saanud ebameeldiva “üllatuse” osaliseks, kui mõni putukas otsustab just sinu esiklaasil oma lühikese elu lõpetada ning jätab sinna suure laigu.

Kui kojamehed ja klaasipesuvedelik seda kohe ei eemalda, tasuks auto esimesel võimalusel kinni pidada ja see lapi ja veega kohe ära pühkida, kuna kuumuse käes mustus ainult kinnistub ning hiljem tuleb mustus veelgi suurema vaevaga ära. Samuti häirivad sellised putukaplekid, kui neid juba rohkem tekib, juhi vaatevälja.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.