Hea nipp

Kolm nippi, kuidas oma auto roostetamist ennetada

Foto: Shutterstock.

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Eesti muutvate ilmade ning talviste soolatud teede tõttu esineb siinsetel autodel tunduvalt rohkem roostet kui mõnes lõunapoolses riigis, kus talved on pehmemad. Kuigi talvel sõitmist vältida ei saa, on siiski mõned asjad, mida autojuht roostetamise ennetamiseks või vähemalt pidurdamiseks teha saab.

Pese autot regulaarselt

Autot peaks regulaarselt pesema aastaringselt, ent eriti oluline on oma sõiduki kere puhastada just talvel, mil teid soolatakse. Sarnaselt sinu jalanõudele, millelt pärast soolatud kõnniteel jalutamist võib valgeid laike leida, kahjustab see mineraal ka sõidukeid. Talvel on eriti oluline pesta ka auto põhja alt, mis mustuse ja soolaga kõige enam kokku puutub.

Ideaalis võiks pesemiseks olla õues plusskraadid, kuid kuna talvel pole see alati võimalik, tasub pesupäevaks valida lihtsalt nädala kõige soojem päev. Kui kergemad porijäljed saab enamasti maha paariminutilise survepesuga nutipesulas, siis pigi ja tugevama mustuse jaoks tasub kasutada juba spetsiaalseid vahendeid või pöörduda käsipesulasse.

Kontrolli oma sõiduki kere

Roostetavale autole mõeldes tuleb enamasti silme ette pilt juba kaugelt nähtavate pruunikate laikudega masinast. Tegelikult ei pruugi rooste alati üldse ilmselgelt nähtav olla, eriti talvel, mil sõidukid sageli lume või mustusega kaetud on.

Inspektsiooni käigus tasuks tähelepanu pöörata nii rattakoobastele, stangedele, usteäärtele kui ka sõiduki põhjale. Viimast kohta on mugav kontrollida näiteks töökojas regulaarse õlivahetuse käigus kui auto juba tõstukil on.

Saa õigel ajal jaole

Väiksemate roosteplekkide esinemise korral on võimalik omanikul sageli ise probleemiga tegeleda, ilma et oleks vaja keredetaile vahetama või kalleid remonttöid tellima hakata. Autokauplustest leiab mitmeid roosteparanduskomplekte, mis ongi mõeldud pindmise rooste likvideerimiseks.

Mõistagi ei taha igaüks liivapaberi, alusvärvi ja värviga ise oma sõiduki kallal majandama hakata, mis juhul saab pöörduda ka mõne keretöökoja poole. Ka sel juhul on pindmise roostega tegelemine tunduvalt odavam kui juba metallist läbi sööbinud korrosiooni korral.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.