Hea nipp

Kolm nõuannet algajale autoomanikule

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Auto omamisega kaasnevad ka mitmed kohustused. Kindlasti peab sõiduvahendi eest korralikult hoolt kandma, kuid on veel erinevaid tegevusi, mida esmane juht peaks silmas pidama. Toome neist välja kolm.

Loe auto kasutusjuhendit

Esmapilgul ehk igav soovitus, kuid ülimalt oluline. Igal autol võivad olla omad eripärad ning nende teada saamiseks on parim viis tutvuda konkreetse sõiduvahendi kasutusjuhendiga.

Kindlasti aitab see vältida ka tavapäraseid küsimusi õlivahetuse välba pikkuse või rehvirõhu taseme kohta.

Hoolda autot regulaarselt

Kõige kehvem, mida algaja juht teha saab, on auto hoolduse pealt kokku hoida. Selge on see, et esimese auto puhul ei pruugi finantsiline olukord olla parimal tasemel, aga sõiduvahendi hoolduste pealt ei tasuks kindlasti kokku hoida. Sellisel juhul riskib omanik enda ja ka teiste liiklejate turvalisusega.

Vanema autoga ei pea ilmtingimata margiesinduses hoolduses käima, vaid võib mõne sobiva töökoja valida, kus kindlasti saab soodsamalt vajalikud hooldustööd tehtud.

Kel aga endal asja vastu huvi, saab alati ise käed külge panna ning nii veelgi enam raha kokku hoida.

Ära unusta autot pesta

Tähtis on lisaks auto sõiduosa eest hoolitsemisele tähelepanu pöörata ka välimusele. Mustus võib auto värvkatet ajapikku kahjustada, seega on oluline seda regulaarselt pesta.

Samuti on kasulik aegajalt värvi kaitsmiseks ja säilitamiseks kasutada vahatamist ning poleerimist. Piisab paarist korrast aastas ning vajadusel saab seda teha ka kodustes tingimustes.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.