Hea nipp

Kui turvavöö ei taha enam vabalt liikuda, siis see nipp võib aidata

Niimoodi vedelema jääv turvavöö ei ole turvaline ja lisaks kahjustab uksevahele jäädes ka autot.

Rubriiki toetab

Turvavöö puhul on oluline, et ta liiguks vabalt. See tähendab, et avatud asendis sõidaks ilusti oma rullile ja ei jääks autos lõdvalt rippuma ning suletud asendis tõmbaks end võimalikult vastu keha pingule.

Esimesel juhul võib olla kindel, et mingi hetk lööte selle vabalt vedeleva vöö ukse vahele, halvemal juhul veel selle metallist osaga.

Teisel juhul on tegu aga ohuga tervisele, sest turvavöö peab õnnetuse korral lukustuma võimalikult kiiresti. Kui vöö ripub lõdvalt üle rinna või süles, siis kasu sellest sisuliselt polegi.

Enne turvavööde väljavahetamist lase neid puhastada

Enne kui tormata uut turvavöö süsteemi ostma (paljudele vanematele autodele on selle leidmine väga keeruline), tasub lasta teha vööle keemiline pesu ning lasta puhastada ka aasa, mille kaudu vöö liigub.

Samamoodi tuleb puhastada aasa, kust vöö liigub, sest ka sellele koguneb aastatega mustus.

Eriti just vanematel autodel on aastatega vöö kattunud mustuse, higi ja jumal teab millega, mis vähendab selle libisemisomadusi. Samamoodi tekib kultuurkiht sinna aasa vahele.

Keemilist pesu turvavööle teevad enamik suuremale hooldusele keskendunud autopesulaid. Isiklik kogemus näitab, et see võib aidata, aga kui ei, siis tasub kindlasti asuda uue vöö otsingutele. See võib päästa sinu elu.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.