Hea nipp

Kuidas auto akendele tekkivast udust vabaneda?

Rubriiki toetab

Kindlasti on iga autoomanik olnud olukorras, kus autosse istudes lähevad aknad udukseks ja need oleks vaja kiiresti puhtaks saada. Mida sellisel olukorras teha, et kõige efektiivsemalt udust lahti saada?

Kasuta konditsioneeri

Udu tekkimine auto klaasidele on seotud temperatuuride erinevustega autos sees ja väljaspool. Kui väljas on külm, siis autos olles tekitab meie soe hingeõhk kokkupuutel külmema õhuga kondensatsiooni, mis kuskile peab kogunema ning tavaliselt on selleks just aknad.

Kõige kiirem viis udust vabanemiseks on kasutada konditsioneeri (tavaliselt autodel eraldi tähistusega “AC” nupp). Maksimaalse tulemuse saavutamiseks tuleks seda teha võimalikult madalal temperatuuril, sest see ei lase sooja ja külma õhu kokkupuutel uuesti kondensil tekkida ja eemaldab udu kiiremini.

Soovitatav ei ole kasutada õhu siseringlust (tavaliselt nupul auto ikoon selle sees oleva noolega), kuna nagu nimigi ütleb, liigutab see ringi autos sees olevat õhku. Selleks, et udu eemaldatud saada, tuleks süsteemi tuua aga värsket õhku väljaspoolt.

Muud võimalused

Kui sul autol aga puudub konditsioneeri kasutamise võimalus, siis aitab autost udu välja saamiseks akende alla laskmine. Talvisel ajal pakasega ei ole see küll kõige meeldivam viis seda teha, kuid külm välisõhk aitab auto salongist niisket õhku kiiresti eemaldada.

Lisaks tasub tähelepanu pöörata auto klaasidele. Kui neid korralikult puhastada seest ja väljast, siis on kondensil raskem neile tekkida. Puhastamiseks ei ole soovitatav kasutada jope või kampsuni varrukat, kuna see võib klaasile hoopis mustust juurde tekitada.

Märksõnad: , , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.