Hea nipp

Kuidas auto esiklaasi seestpoolt puhastada?

Rubriiki toetab

Autoga sõites vaatame juhtidena ikka enamuse ajast välja just esiaknast. Mida puhtam see klaas on, seda selgem on väljavaade ja turvalisem ka liiklemine. Kui klaasi väljast puhastamisel aitavad alati klaasipühkijad, on seestpoolt puhastamine puhtalt autoomaniku toores vaev.

Head tulemust ei maksa oodata, kui ei kasuta õigeid vahendeid. Kuigi loodaks, et see on iseenesest mõistetav, pole ämbritäie vee ja saunarätikuga siin midagi teha. Ennekõike on vaja kvaliteetset aknapesuvahendit ja muidugi ka mikrofiiberlappe.

Pesuaine ja mikrofiiberlapid pihku ja pesema

Kõige mugavam on tuuleklaasi seestpoolt puhastamisele läheneda kõrvalistuja poolelt, et autorool ette ei jääks. Vältimaks pesuvahendi tilkumist armatuurlauale tasub katta see mikrofiiberlappide või rätikuga. Alternatiivselt võib ka vältida aknapesuvahendi pihustamist klaasile ja lasta see otse puhastamiseks kasutatava lapi peale.

Puhasta üks pool esiklaasist nii paremale-vasakule kui ka hiljem üles-alla pühkides ja seejärel kuivata klaas eraldi puhta mikrofiiberlapiga. Korda sama tegevust teisel poolel. Terve klaasi pesemist ei tasu korraga ettevõtta kuna siis on kindel, et pesuvahend ei hakka aknal kuivama. See on kuumade suvepäevade puhul veel eriti tähtis.

Teiste autoklaaside puhastamisel kehtivad samad reeglid – puhastamiseks üks pesuainega niisutatud mikrofiiberlapp ja kuivatamiseks teine. Õnneks ei pea teiste akende puhul oma kere painduvust testima ja puhastus peaks sujuma lihtsamalt. Akende puhtust tasub hinnata nii seestpoolt välja kui ka väljastpoolt sisse vaadates, tehes kindlaks, et ükski koht puhastamata ei jäänud.

Vaata ka videot professionaalse detaileri Larry Kosilla poolt, et näha veel nippe, kuidas auto esiklaas kristallselgeks saada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.