Hea nipp

Kuidas auto klaasid jääst puhtaks saada?

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Talvisel ajal on autojuhi üks suurimaid vaenlasi jäätunud esiklaas, mille puhastamiseks reeglina aega ei varuta. Hommikul tööle minnes võib see suure tõenäosusega hilinemisi põhjustada, hullemal juhul sukelduvad mõned juhid liikluskeerisesse klaasi puhastamata. Kuid klaasid saab ka kiirelt puhtaks, kui oled selleks ette valmistunud.

Klassikaline kraabits

Kõige lihtsam ja kindlam viis võitluseks jääga on muretseda korralik jääkraapija. Selle kasutamine võib olla aeglane ja vaevanõudev, kuid tagab ka kindla tulemuse. Aitab ka plastkaardi kasutamine rahakoti vahelt, kuid suurema külma korral on selle efektiivsus väike ning võib hoopis kaardile endale liiga teha. Siiski, kraapimise puhul tasub arvestada, et aja jooksul võib see klaasile väikseid kriime tekitada.

Autokeemia

Auto klaaside puhastamiseks võib kaubandusvõrgust leida ka spetsiaalselt esiklaasi jääst puhastamiseks mõeldud segusid. Lihtsamad neist on saadaval pihustatavas pudelis või aerosoolina, uhkematel variantidel on lisaks küljes ka kraabits, mis aitab efektiivsust suurendada. Selliste segude puhul tasuks eelistada selliseid, mis ei lase aknal uuesti jäätuda peale aine kasutamist.

Kodused vahendid

Lisaks poes pakutavatele variantidele on võimalik sarnaseid segusid, mis auto klaasi jääst vabastavad, kokku segada ka koduste vahenditega. Neist lihtsaim on kasutada pihustatavat pudelit ja sellesse segada kaks osa viina ning üks osa vett. Sellises suhtes segu kasutamine ei tohiks liiga teha ka klaasile ning seda ümbritsevale kummist tihendile.

Samuti on võimalik kasutada ka soola ja äädika segu veega, kuid nende puhul tuleks olla ettevaatlikum, kuna see võib põhjustada klaasile kahjustusi. Sellisel juhul tuleks pigem eelistada lahjemat varianti, alustada võib teelusika soolaga.

Enneta jää teket

Kel aega ettevalmistuseks rohkem, võib kasutada klaaside katmiseks ka katteid (tekke, rätikuid). Nende paigaldamine ööseks aitab ära hoida jää teket ja nii ei pea heal juhul hommikul startides üldse klaasi puhastama. Tulemuse maksimeerimiseks võib katet immutada eelpool mainitud soola ja vee segus, see tagab oluliselt tõhusama tulemuse.

Märksõnad: , , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.