Hea nipp

Kuidas auto konditsioneerist maksimaalselt kasu lõigata?

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Kuumade suveilmadega on auto konditsioneeri poolt jahutatud õhk üks ütlemata tänuväärne omadus. Toome välja nipid, mis aitavad konditsioneerist maksimumi võtta.

Jahutamine enne sõidu alustamist ei anna suurt mõju

Konditsioneer töötab efektiivsemalt siis, kui auto mootori pöörded on kõrgemal ehk kui auto sõidab. Seega toimub sõites jahutamine oluliselt kiiremini. Seistes jahutamine toimub palju aeglasemalt ning lisaks sellele kulutab see ka ebavajalikult kütust.

Lase kuum õhk välja

Sõitu alustades tuleks paarikümneks sekundiks avada autosalongi tagumised aknad, et lasta kuumal õhul välja minna. Eesmised aknad tasuks kinni hoida, kuna nende avanemisel liigub kuum õhk lihtsalt tahapoole, aga jääb ikkagi autosse.

Lülita välja start-stopp süsteem

Väga kuumade ilmadega võiks kaaluda uuematel sõidukitel start-stopp süsteemi välja lülitamist. Seismise ajal lülitub välja ka konditsioneeri kompressor ning külma õhku sellel ajal ei toodeta. Kui seisakuid on väga palju võib palava ilmaga selline salong väga kiirelt uuesti kuumaks minna.

Vaheta regulaarselt salongi õhufiltrit

Salongi õhufilter mõjutab ka konditsioneeri tööd. Kui sinna on kogunenud palju mustust võib see ummistada süsteemi ning takistada õhuvoolu liikumist. See omakorda võib aga kaasa tuua probleemid temperatuuri reguleerimisega ning ei pruugi tagada enam piisavat jahutust.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.