Hea nipp

Kuidas auto meediasüsteemi põhjalikult ja turvaliselt puhastada?

Foto: YouTube, Autoblog

Rubriiki toetab

Interjööri puhastamisel on tekstiil- ja suuremate plastmassist pindade puhastamine võrdlemisi otsekohene. Keeruliseks võib aga minna siis, kui pead puhastama erinevaid nuppe ja lüliteid sõiduki meediasüsteemil või mujal sisemuses.

Siililegi selge, et elektroonika ja niiskus ei sobi kuidagi kokku. Seepärast on vaja ka läheneda erinevate nuppude puhastamisele autos turvaliselt, et kõik pärast ikka töötaks.

Kasutada tuleks väikest pintsli laadset harjast, et tolm ja mustus peenikestest piludest kergesti kätte saaks. Tuleks meeles pidada, et harja võiks eraldi pühendada interjööri jaoks ning mitte liikuda selega näiteks pärjast velje pesu kohe auto sisemusse.

Tolmu eemaldamiseks kitsastest kotadest sobiks ka purgis suruõhk, mida müüakse elektroonikapoodides tehnika turvaliseks puhastamiseks.

Nagu enamus auto puhastamistöödel ikka on abiks ka mikrofiiberlapid. Interjööri puhul ei tohiks lapp liialt pehme ega pikade kiududega olema, vastasel juhul võivad mikrofiiberlapi kiud väikeste nurkade ja servade taha kinni jääda. Pihusta korra või paar interjööri plastmassist pindadele mõeldud puhastusvahendit lapile ning siis pühkida kergelt.

Meediasüsteemi ekraani läikima löömisel aitab kaasa eriti sile mikrofiiberlapp, mis sarnaneb marterjalile, mida kastutatakse näiteks prillide hooldamiseks. Samuti on kasulik ka elektroonika poodides müüdavad eraldi niisutatud lapid ekraanide puhastamiseks.

Kuidas kõiki kirjeldatud vahendeid kasutada ja mõne muu ideegi leiab allolevast videost, kus professionaalne detailer Larry Kossilla jagab kasulikke näpunäiteid.

Märksõnad: ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.