Hea nipp

Kuidas auto velgesid sügavpuhastada?

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Veljed on tavaliselt auto puhastamisel need, mis kõige vähem tähelepanu saavad. Olenevalt velje disainist võib olla keeruline igale poole ligi pääseda ja nii tehakse puhastus enamasti suhteliselt pinnapealselt.

Aeg-ajalt tuleks aga ka velgedele eraldi sügavpuhastus teha, et need ilmastikule paremini vastu peaks ja viisaka välimusega püsiks.

Parima tulemuse jaoks tuleks seepärast veljed pesuks auto alt ära võtta. Nii saab ära puhastada ka velje siseosa, mis tavapesul üldjuhul tähelepanuta jääb.

Torque Steer on oma Youtube’i kanalisse laadinud detailse video, mis samm sammult näitab kuidas velgede sügavpuhatust korrektselt tuleb teha. Nagu näha, ei piisa ainult veljepesuvahendist ja puhtast lapist. Lisaks mustuse lahti leotamisele ja eemaldamisele on vajalik kasutad veel pigieemaldusvahendit ja savi viimaste mustusosakeste eemaldamiseks.

Velgede sära taastamiseks on kasulik need ka üle poleerida. Kuigi videos on kasutusel poleerimismasin, mis teeb protsessi mugavamaks, saab selle asemel vajadusel kasutada ka lihtsalt käsitsi nühkimist. Sellisel juhul tuleb lihtsal pikema ajakuluga arvestada.

Lõpetuseks tuleks velgede pinna kaitseks kasutada ka vaha. Siis ei hakka mustus nii kergelt velgede külge ning neid on edaspidi kergem hooldada.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.