Hea nipp

Kuidas eemaldada toonklaasi?

Foto:Shutterstock.

Rubriiki toetab

Toonklaas teeb tihtipeale auto välimuse ilusamaks, lisab privaatsust, hoiab sõiduki salongi jahedamana ning annab purunemise korral ka pisut lisakaitset.

Seadus on aga toonklaasile peale seadnud mõned piirangud. Esiklaasi läbipaistvus peab olema 75% ning eesmiste küljeklaaside omad 70%. Kõik muud aknad võib teha täpselt nii tumedaks kui hing ihaldab. Kui eesmised aknad on liiga tumedad, võib peatselt oodata kohtumist mõne patrulliga, kes selle eest kuni 200-eurose trahvi teha võib.

Kui trahvist pääsetakse, tuleb toonklaas ikkagi eemaldada. Selleks on olemas mitmeid eri meetodeid. Kõige populaarsemaks on mõistagi fööni või kuumapüssiga kile mahatõmbamine. Esmalt tuleb kuumaga akna äärest liim lahti sulatada ning äärest kile maha tõmbama hakata.

Tõmbamise ajal tuleb paari sentimeetri kauguselt tõmmatavale kohale lihtsalt kuuma anda ning kile peaks üsna hõlpsasti ära tulema. Suuremaks probleemiks osutuvad aga liimijäljed, mida saab eemaldada spetsiaalsete lahustega.

Alternatiivsete meetoditena saab kile lahtileotamiseks kasutada ka alkoholi või küünelakieemaldajat või näiteks kaabitsaid.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.