Hea nipp

Kuidas eemaldada velgedelt piduritolmu?

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Kõik autoomanikud teavad, et nende sõiduvahendid vajavad regulaarset pesu. Nii nagu määrdub kere, määrduvad ka veljed – viimaste puhul võib nende puhastamine olla isegi tülikam. Velgedele tekkiva piduritolmu eemaldamine ei pruugi olla nii lihtne ja et seda tõhusalt teha, anname mõned nipid.

Kuidas piduritolm tekib?

Piduritolm tekib piduriketaste ja -klotside omavahelisel kokkupuutel pidurdamisel. Selle toimel eralduvad imepisikesed metalliosakesed, mis koos muu mustusega velgede metallpinnale jäävad.

Tavalisest pesuvahendist ei piisa

Velgedelt mustuse ja piduritolmu eemaldamiseks tuleks kasutada spetsiaalseid puhastusvahendeid universaalsete asemel. Need puhastusvahendid, millega tavaliselt autokere puhtaks saab ei anna sama efekti velgedelt mustuse maha saamiseks.

Seepärast tasub poelettidelt otsida selliseid vahendeid, mis on mõeldud piduritolmu eemaldamiseks. Tavaliselt sobivad selleks velgede üldpuhastusvedelikud, mis lisaks piduritolmu eemaldamisele aitavad lahti saada ka muust porist ja mustusest.

Kuidas puhastada?

Velgesid saab puhastada samamoodi nagu ülejäänut autot. Esiteks tuleb need märjaks teha ja esimene mustus sellega eemaldada. Järgmiseks tuleks piserdada pesuvahendit velgedele ja selle parimaks eemaldamiseks kasutada keskmise tugevusega harjaseid. Kui spetsiaalset harja pole võtta, sobib selleks otstarbeks hästi ka hambahari. Veega loputades on näha, kuivõrd hästi on piduritolm maha tulnud, vajadusel tuleb pesu protseduuri korrata.

Lõpetuseks võiks kasutada velgedel vaha, mis aitab mustusel halvemini nende pinnale kinnituda ning samamoodi vähendab piduritolmu teket.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.