Hea nipp

Kuidas Eestis enda telefoni Android Auto rakendus hankida?

Android Auto rakendus pole veel Eesti Play Store'is saadaval, kuid seda on võimalik ka teisti muretseda.Foto: kuvatõmmis/YouTube/Android.

Rubriiki toetab

Geeniuse toimetuse poole pöördus lugeja, kelle autol on olemas Android Auto, kuid kes avastas endale üllatuseks, et Eestis pole vastavat rakendust Google Play poes saadaval.

Android Auto äpp on saadaval 36-s riigis, kuid Eesti nende hulka hetkel tõesti ei kuulu. Ometi on olemas võimalus, kuidas Android Autot ka eestlased oma nutitelefonides kasutada saavad.

Paigalda Android Auto kasutades selleks APK-d

APK ehk Android Package on Android operatsioonisüsteemis kasutatav failiformaat. Android Auto pole küll asukohapõhiselt Eesti Google Play poes saadaval, kuid seda on APK abil võimalik siiski alla laadida ja kasutada.

Lihtsalt öeldes on tegu programmi telefoni manuaalselt installeerimisega, täpselt nagu teeme seda arvutis.

Alustuseks tuleb oma Android seadme sätetes lubada APK installatsioonid. Selleks tuleb olenevalt tootjast ja seadme Androidi versioonist lubada rakenduste paigaldamine tundmatutelt allikatelt. Inglise keeles võib sätetes otsida termineid special access või installation või unknown sources.

Piltidel on tegu Huawei seadmega, kuid kõikidel Android seadmetel on sellised sätted ühe või teise nimega olemas.Foto: kuvatõmmis.

Seejärel tuleks juba leida sobiv Android Auto APK version, mida oma nutitelefoni paigaldada. Kõige lihtsam on seda teha läbi telefoni brauseri, sest sedasi saab kohe peale äpi alla laadimist selle ka paigaldada ning pole vaja telefoni näiteks arvutiga ühendada.

Kui APK fail on alla laetud, peaks telefon ise pakkuma kohe võimalust see ka paigaldada. Kui sellist valikut kohe ei leia, tuleks APK fail oma seadme failihaldurist üles leida ning sealt paigaldada.

Kindlasti tuleb jälgida, et APK fail pärineks usaldusväärselt allikalt!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.