Hea nipp

Kuidas esindusest autot ostes hinda tingida?

Foto: Shutterstock.

Rubriiki toetab

Uue auto ostmine esinduset võib olla esmapilgul keerukas protsess. Nende lõpmatute erinevate ajendite, pakkumiste ja maksevõimaluste, mis tuleb ükshaaval läbi vaadata.

Kui kõik need on endale selgeks tehtud, siis jääb alles see kõige olulisem – mis on auto hind ning kas saaks ka odavamalt?

Tee enne kodutöö ära

Eeldatakse, et müügimees teab esinduses olevate mudelite kohta kõike. Tegelikult on autol palju väikseid pisiasju ja omadusi, mida ka müügimehel on raske meeles pidada.

Enne esindusse sisenemist võiks juba olla mingi väike ettekujutus, millist autot soovid. Tasuks uurida rohkem nende mudelite kohta, mis on sulle silma jäänud, kuna juba see annab müügimehe ees eelise

Kui tunned mudelite varustuspakette, siis hinna tingimisel saad seda ära kasutada. Tänu sellele on võimalus kaubelda endale parem varustuspakett sama hinnaga.

Jää oma eelarvele kindlaks

Oma kuu eelarve teadmine on olulisem kui auto enda hind. Ükskõik, millised pakkumised laual ei oleks, tuleks alati arvestada sellega, palju sa tegelikult maksta suudad igakuiselt. 

Kui paned paika kindla summa kuus, ütleme 350 eurot, siis ei tohiks lasta müügimehel seda näiteks 375 euro peale ümardada, isegi kui vahe on “kõigest” 25 eurot.

Samuti tasub enda jaoks teha mõtteline arvutus auto pikaajalise maksumuse – näiteks kogu liisinguperioodi – kohta. Sedasi saad parema pildi auto kulukusest ning oskad paremini hinnata, kas väljaminek õigustab end ära.

Vali õige hetk ostmiseks

Arvatakse, et kuu lõpus esinduse külastamine annab parima võimaluse uue auto ostmiseks, kuid tegelikult võib olla asi vastupidine. Tihti on edasimüüja või müügijuht juba oma müügi eesmärgid tolleks kuuks saavutanud.

Ka kuu algus ei pruugi palju parem olla, kuna inimestel on lihtsalt rohkem raha siis. See tähendab, et kliente on rohkem, mistõttu on ka vähem allahindlusi ja eripakkumisi.

Parem oleks tegelikult esinduse külastus ajastada selleks kõige sobivamale perioodile. Enamikel autoesindustel on seatud paika kvartali eesmärgid märtsi, juuni, septembri ja detsembri lõpuks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.