Kuidas ja kas üldse osta kasutatud rehve?

Foto: Elmo Riig, Sakala / Scanpix Baltics

Rubriiki toetab

Soovid osta kasutatud suverehve ja müügil on neid tohutult palju. Aga kuidas kindlaks teha, kas need on head? Mida üldse kasutatud rehvi puhul tuleks vaadata?

Nüansse on palju, kuid arvestades, millist rämpsu väga tihti müüakse, soovitame kõigepealt järele vaadata hoopis uue rehvi hinna. Võib selguda, et sobiv uus rehv on nii odav, et pole mingit mõtet kasutatuga jamada, eriti veel kui räägime väiksematest ja tavalisematest mõõtudest.

Uus rehv, olgu või „hiinakas“, on alati parem kui vana ja kulunud nimekas rehv. Nagu selgus meie hiljutisest testistki, ei pea väga hea rehv olema tuntud nimega ega kallis. Mõni aeg tagasi käisime ka ise uurimas, milline on olukord kasutatud rehvide turul.

Lühijuhend

Kasutatud rehvide ostmise lühijuhend on järgmine. Kõigepealt tuleks kontrollida rehvi tootmisaega (neljakohaline DOT-tähistus rehvi küljel, millest esimesed kaks numbrit märgivad tootmisnädalat ja viimased -aastat). Mõnes riigis on keelatud üle 10 aasta vanuste rehvide kasutamine ja kindlasti mõjutab vanus rehvi omadusi.

Tasub vaadata ka, et kõik neli rehvi oleks toodetud samal ajal. Ärikad müüvad sageli sama mudeli (või lihtsalt sarnaseid) rehve, mis on eri autode alt üle jäänud ja mille turvisemustri sügavus võib erineda.

Paarimillimeetrise sügavusega turvisemustriga rehv on õige utiili saata, isegi kui seda veel kasutada tohib. Sest hooaja lõpuks on see juba ohtlikuks kulunud ja vaevalt sa keset suve veel ühte rehviokomplekti tahaksid osta.

Rehvil ei tohiks olla ka pragusid ega nähtavaid vigastusi. Kõige kindlam oleks kasutatud rehvid osta näiteks eramüüja käest, kel on need automüügist üle jäänud, juhul kui need on suhteliselt värsked ja sügava – vähemalt 5–6-millimeetrise – mustriga.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.