Hea nipp

Kuidas külma ilmaga auto nii käima panna, et see varsti katki poleks?

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Talv on hoogsalt lähenemas, mis tähendab, et hommikud on juba jahedamad. See tähendab ka seda, et auto käivitamisel tuleb talitada teisiti kui soojema ilmega.

Auto mootori eluea tagab see, et kõik detailid on korralikult õlitatud. Jahedama ilmaga on aga õli paks ning ei jõua piisavalt kiiresti kõikide vajalike komponentideni, mis tähendab, et külmema ilmaga peab autoga veidi hellemalt ümber käima ning varuma rohkem kannatust.

Kuidas autot käivitada?

Kui istud jahedama ilmaga autosse, siis võid auto tavapärasel moel käima panna. Auto käivitamisel tõusevad pöörded aga veidikeseks ajaks tavapärasest kõrgemale, seda ka soojema ilmaga. Jahedama ilmaga on aga oluline oodata, kuni pöörded normaliseeruvad, see võib aega võtta kuni minuti.

Kui ootad selle minuti, võid olla kindel, et õli on korralikult kõikjale, kuhu vaja, jõudnud. Seda minutit saad samas kasutada ka selleks, et panna kinni turvavöö, panna tööle kaardirakendus, või midaiganes muud. Talvel saad aga samal ajal auto pealt lund pühkida.

Kuidas sõitma hakata?

Kui pöörded on normaaltasemele tagasi jõudnud, siis võid hakata sõitma. Oluline on aga sõitu alustada rahulikult. Kohe täisgaasiga kihutama hakates lõhud auto mootorit ning pigem tasuks oodata, kuni mootor on korralikult soe, enne kui autolt rohkemat nõudma hakkad.

Eriti oluline on neid soovitusi järgida miinuskraadide puhul, kuna siis on õli veelgi paksem ning võib kuluda üksjagu aega, enne kui see kõikjale jõudnud on.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.