Hea nipp

Kuidas kiirelt ja tõhusalt autost koerakarvu eemaldada?

Rubriiki toetab

Koeri transportides on pärast väljasõitu istmed või pagasiruum tahest-tahtmata lemmikute karvadega kaetud. Auto puhtana hoidmiseks ei saa ju aga neljajalgse sõbra sõidutamise lihtsalt lõpetada.

Istmetelt piisab tihtipeale tolmuimejaga ülekäimisest. Raskusi tekkib aga pagasiruumi või ka istumisosa põranda puhastamisega, kus leiduv tekstiil on karmim ja karvade eemaldus pole pelgalt nii lihtne.

Siin on mõned head näpunäited, kuidas koerte karvu autost lihtsasti eemaldada.

  • Kui leidub suruõhku või tugeva puhumisfunktsioniga tolmuimeja, siis tasub karvadega kaetud pind enne sellega puhastada. Nii eemaldad võimalikud kergesti eemaldatavad lahtised karvad. Kui sellist võimalust ei leidu, pole see kindlasti kõige olulisem ja võib alustada hoopist järgmistest sammmudest.
  • Pane kätte kummist või näiteks nitriilist kinnas, kasta see vette ja hõõru mööda karvadega kaetud pinda, samal ajal hoides tolmuimejat käe läheduses. Kui kinnas läheb ise juba liialt karvaseks, siis kasta see uuesti vette ja jätka puhastamist.
  • Kindale alternatiivseks lahenduseks oleks eraldi karvade eemaldamiseks mõeldud kummist harjastega hari. Käituda sarnaselt nagu kindagagi ja kraapida mööda tekstiili tolmuimeja suunas, et lahtitulevad karvad kiiresti puhastatud saaks.

Vaata ka lühikest videot AMMO NYC professionaalse detaileri Larry Kosilla poolt, kuidas karvade eemaldamine toimima peaks:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.