Hea nipp

Kuidas kinni jäänud rattapolte lahti saada?

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Auto ratta vahetust võib teinekord takistada kõvasti kinni jäänud polt. Jagame mõned soovitused, mis sellises olukorras abistada võivad.

Sõiduauto lisavarustusest leiab tavaliselt kõige lihtsama L-kujulise rattavõtme, millel on kokkuhoiuks lühike vars. Kinni jäänud poldi lahti saamise esimeseks võimaluseks on otsida pikema varrega võti. See aitab pikendada jõuõlga ning poldile suuremat survet avaldada.

Standard rattavõtmed on üldjuhul seestpoolt tühjad, mis tähendab, et hädaolukorras on võimalik kasutada mõnda abivahendit varre pikendamiseks.

Kui on näha, et käega kangutamine kuskile ei vii, tasub proovida ka jalgadega varrele surumist. Abiks on ka järsemate liigutustega varrele löömine.

Kui ka sellest jääb väheks, võib proovida tavalise või kummihaamriga varre löömist. See tekitab hetkelise vibratsiooni, mille tulemusel võib polt lahti tulla.

Viimase abinõuna, kui eelmised variandid pole edu toonud, tuleks kasutusele võtta mõni määrdeaine, mis kinni jäänud polti aitab lahti teha. Selleks võib proovida universaalõli, näiteks WD40. Kindlasti tuleks rattal lasta võimalikult kaua seista, et aine saaks korralikult oma tööd teha.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.