Hea nipp

Kuidas kodustes tingimustes autot ise vahatada?

Rubriiki toetab

Vahatamine lisab autole kaitsekihi, mis hoiab mustust eemal ja ei lase sellel kergelt auto kere peale jääda. Lisaks annab vahakiht värvile läike, mis auto visuaalselt kenamaks teeb.

Millest alustada?

Vahatamist on võimalik teha ka ise kodustes tingimustes. Enne asja kallale asumist tuleks auto kõigepealt korralikult puhtaks pesta ning pigijäljed kerelt eemaldada. Sügavpuhastuseks sobib kasutada puhastussavi, mis kerelt ka raskema mustuse kätte saab.

Olenevalt kasutatavast vahast võib toode nõuda, et seda kantaks peale varjulises kohas eemal otsese päikesepaiste eest. Sellisel juhul tuleks leida mõni varjualune, hästi sobib ka garaaž.

Samuti tuleks veenduda, et auto kere poleks väga kuum ega külm. Parim temperatuur vaha pealekandmiseks on 20 kraadi ümbruses.

Kuidas vaha peale kanda?

Alustada tuleks sellest, et auto kere mõttelisteks osadeks jagada ja väikeste osade kaupa vaha peale kanda. Selle jaoks kasuta lappi, mis on kergelt niisutatud.

Vaha võib peale kanda nii edasi-tagasi kui ka ringikujuliste liigutustega. Kindlasti tuleks jälgida, et seda korraga liiga palju kere pinnale ei saaks, kuna siis võtab kuivamine ka kauem aega.

Kuidas vaha maha võtta?

Oluline samm enne vahakihi eemaldamist on lasta sellel piisavalt kaua kuivada. Tavaliselt on selle joaks kuluv aeg märgitud tootja pakendile.

Mahavõtmiseks tuleks kasutada mikrokiudlappi. Kuna lapp kogub endasse kogu kere pinnalt koguneva vaha, siis peaks piisavalt tihti lapi külgi vahetama ning vajadusel varuma mitu lappi.

Kel aega ja tahtmis, võib vaha autole kanda ka mitmes kihis – nii pikeneb selle kaitsekiht veelgi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.