Hea nipp

Kuidas kontrollida rehvide kulumist ja mida erinev kulumine tähendada võib?

Foto: Scanpix/Dmitri Kotjuh/Järva Teataja.

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Rehvide kulumise ja korrasoleku kontrollimine ja erinevate detailide märkamine aitab rehvidega seotud probleemidele varakult jälile saada, mistõttu tasuks rehvid kriitilise pilguga korra kuus üle vaadata.

Kuidas kontrollida rehvimustri sügavust?

Kõige olulisem on teada, kas rehviga tohib üldse sõita ehk kas rehvil on piisavalt mustrit. Suverehvidel on Euroopa Liidu seaduste kohaselt lubatud minimaalne sügavus 1,6 mm ning talverehvide puhul vähemalt 3 mm. Siiski on soovitatav kasutada vähemalt 3-4 mm sügavusega suve- ning isegi suurema sügavusega talverehve.

Enamikel rehvidel on kulumise kontrollimiseks olemas mustri vahel kulumisribad, mida on selgelt näha siis, kui muster hakkab minimaalse nõutud piirini jõudma. Ise on võimalik rehvimustri sügavust kontrollida näiteks mündiga või hankides endale sügavusmõõturi.

Kindlasti tasub mustri sügavust mõõta erinevate kohtade pealt, mitte ainult rehvi keskelt.

Probleemidest annavad aimu erinevad kulumismustrid

Rehve kontrollides tasub tähelepanu pöörata ka sellele, kui ühtlaselt rehv on kulunud. Rehvi keskosast rohkem kulunud väliskülg võib viidata liialt madalale rehvirõhule. Mustri keskosa suurem kulumine võib tähendada jällegi seda, et rehvirõhk on liiga kõrge.

Liiga kõrge, liiga madal ja sobiv rehvirõhk.Pilt: Bridgestone.

Rehvide ebaühtlane kulumine ja veidrad kulumismustrid võivad tähendada, et rehvid vajavad tasakaalustamist. Üheks põhjuseks võib olla ka rataste vale kokkujooks, mille korral tasub pöörduda juba sillastendi.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.