Hea nipp

Kuidas leida koht, kuhu auto tungraud käib?

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Tungraua olemasolu autos on pea sama loomulik nagu tagavarehv või rehviparanduskomplekt. Kusjuures alati ei pea need asjad käsikäes käima, sest autot võib olla vaja tõsta ka muudel juhtudel kui ainult rehvivahetuseks. Seepärast on hea teada, kuhu täpselt see paigaldada tuleks.

Üldjuhul tõstetakse tungrauaga autot esirataste tagant ja tagumiste rattakoobaste eest, raami alt. Päris suvaliselt kohast aga tõsta ei tohiks, kuna see võib endaga kaasa tuua rohkem kahju kui kasu.

Selle jaoks ongi autotootjad ette näinud täpsed kohad, mis on optimaalsed tungrauaga kere tõstmiseks.

Üldjuhul on autokerel selle jaoks eraldi tähis, näiteks nool ja just seda märki tasukski otsida. Kui aga tahad olla täiesti veendunud, et kasutad õiget kohta, siis tavaliselt on see info ära toodud ka auto käsiraamatus.

Tungraua kasutamisel tasuks meeles pidada ka paari lihtsat ohutusnõuet. Kindlasti tuleks enne tõstmist auto rattad fikseerida, et vältida auto paigalt veeremist. Selle jaoks on sõidukitel tavaliselt varustuses olemas spetsiaalsed klotsid. Samuti tasuks teha seda tasasel pinnal, mis seda samuti takistada aitab.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.