Hea nipp

Kuidas lemmiklooma turvaliselt autos transportida?

Rubriiki toetab

Lemmikloom on nagu pereliige ja sellepärast võetakse ta kaasa tihti ka pikematele reisidele. Jagame mõned näpunäited, mida silmas pidada kassi või koera kaasa võtmisel.

Kasuta puuri

Mõte sellest, et koer sõidu ajal lõbusalt mööda salongi ringi möllab võib olla tore, aga siiski ohtlik. Kui mänguhoos koer sülle satub ja seeläbi ohtliku olukorra võib põhjustada, ei too see kasu kellelegi.

Seepärast on oluline kasutada lemmikloomade transportimiseks õiget varustust ja parim variant selleks on puur. Hea puur on selline, millel on ava nii ees- kui tagapool, paremal juhul ka pealmisel osal. Samuti on oluline, et see pakuks võimalikult mugavat olemist lemmikloomale, seega tasuks eelistada pehmendustega puure.

Kindlasti on hea kasutada puuris juba mõnda “oma lõhnaga” tekki ning lisaks sellist, mida saaks puurile peale panna, kui loom magada tahab.

Tee pause tee reisil

Lemmikloomaga reisidel on oluline planeerida piisavalt peatusi. Autosõit võib iseenesest juba lemmikule stressirohke kogemus olla, seepärast tasub võtta see aeg, et auto tee ääres kinni pidada ja loomal vabas õhus lasta olla.

Võta kaasa õige varustus

Mugavamaks kulgemiseks tasub varuda piisavalt vett, eriti kui olud on kuumad. Samuti ei tohiks unustada toitu ning lemmiklooma rahustamiseks ka maiustusi, kui stressi tõttu peaks isu puuduma.

Lemmikloomade omanikud peaksid samuti investeerima vastavasse lisavarustusse nagu võre salongi ja pagasiruumi vahel ning spetsiaalne matt pagasiruumis. Esimene aitab looma transportimisel lühikeste sõitude puhul ning teine selle vastu, et pagasiruumis oleks vähem karvu.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.