Hea nipp

Kuidas lumme kinni jäänud auto liikuma saada?

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Paks lumekiht on tore talvemõnude nautimiseks, kuid võib autoomanikele erinevaid muresid kaasa tuua. Lumme kinni jäämine on üks neist. Kui oled sellisesse täbarasse olukorda sattunud, siis kasuta neid nippe.

Esimene ja kõige lihtsam variant on autot kiigutada edasi-tagasi. Seda tuleks teha rahulikult, et rattad liigselt ringi ei käiks ja autot sügavamale lumme ei kaevaks. Iga edasi-tagasi liigutamise järgselt tuleks vahemaad veidi pikendada, nii tekib lõpuks piisav kandepind, et autoga minema saada.

Kui lumi on sügav, võib abi olla selle eemaldamisest esirataste ümbert. Selleks võib rooli keerata mõlemale poole lõpuni välja, vajadusel mitu korda.

Alati võib kasutada ka erinevaid abivahendeid rataste all, mis aitavad haaret suurendada. Üheks variandiks on kasutada auto kummimatte. Samamoodi võib abi olla kassiliivast, kui kasutad seda autos niiskuse eemaldamiseks. Kummimattide puhul tuleb aga olla ettevaatlik, kuna need võivad ratta pöörlemise peale hooga auto alt minema lennata.

Kui aga ükski eelnevast ei aita, tuleb leida abi. Tasub uurida, kas mõni möödasõitev auto suudab sõiduki lumest välja tõmmata, või leida tuttav, kes saaks vajadusel appi tulla.

Kui on vajadus auto paksu ja koheva lume sisse seisma jätta, siis tasub parkimisel kõigepealt edasi-tagasi jälg pikemalt sisse sõita. Nii saad lume rataste all tihedamaks teha, et hiljem oleks kergem minema pääseda.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.