Hea nipp

Kuidas oma auto turuhinda teada saada?

Foto:Shutterstock.

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Autod tulevad ja lähevad ning neid müües tuleb loomulikult esimese asjana paika panna hind. Kui endal just mingisugust fikseeritud hinnasoovi peas ei tiirle, aitavad auto väärtust paika panna mitmed abinõud.

Mis suurendab või vähendab turuväärtust?

Auto hinna määramisel mängivad rolli kümned erinevad faktorid. Esimesteks ja põhilisteks on siiski vanus ja seisukord. Mida uuem on mudel ning mida paremas korras see on, seda suuremat hinda tavaliselt küsitakse.

Seejärel tuleb mängu paljude võtmeteema – läbisõit, mida ei tasu aga kindlasti võtta kui aamenit kirikus. Võib täiesti juhtuda, et 300 000 kilomeetrit läbinud korralikult hooldatud sõiduk on paremas korras kui kehva kätt tundnud 150 000 kilomeetrit sõitnud autod.

Rikkalikuma lisavarustusega, võimsama mootoriga või unikaalsete omadustega autod hoiavad samuti oma väärtust pikemalt. Kaasa aitab ka see, kui autole on kaasa anda kas täielik või vähemalt osaline kontrollitud hooldusajalugu. Kirsiks tordil on avariivaba minevik.

Kuigi vaieldav, võtavad auto väärtust maha maitsetud ja liigsed modifikatsioonid. Korralikult ehitatud ning esteetiliselt modifitseeritud sõiduk võib oma hinda õigustada, aga “otsetoru” ning replica- valuveljed ei keera kindlasti hinnale vinti juurde, ükskõik kui väga sulle endale need meeldivad.

Millised abimehed hinda määrata aitavad?

Eesti kõige populaarsem automüügiportaal auto24 pakub kuulutamisteenuse kõrval ka turuhinna kalkulaatorit, mis toimib numbrimärgi põhiselt. Lisaks pakub ettevõte tasu eest veel põhjalikumat statistikat auto turuväärtuse muutumisest läbi aegade.

Mõned autoesindused pakuvad samuti hinnamääramisteenust, aga vanemate autode puhul ei pruugi see alati päris vettpidav lahendus olla.

Seega kui teenuste eest maksta ei soovi, võib lihtsalt ise nii kodumaiseid-kui ka välismaa autoportaale lehitsema hakata. Nii saab kiire ülevaate turu olukorrast ning kui oma auto seisukorda ausalt hinnata, ka müügisumma paika.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.