Hea nipp

Kuidas oma autoistet sedasi sättida, et sõitmine võimalikult mugav oleks?

Rubriiki toetab

Pikkade autosõitude jooksul muutub valusalt tähtsaks, vahel sõna otseses mõttes, korrektne istme reguleerimine. Tahame või mitte, roolis istumine nõuab pikka aega paigal püsimist, isegi kui auto lubab korraks käed roolilt tõsta. Seega, kuidas sättida oma auto iste sedasi, et see oleks võimalikult mugav ja ei kahjustaks su tervist?

Oluline on siinkohal jälgida, et tunneksid end eelkõige hästi ja et sinu kaal jaotuks ühtlaselt  – nii, et sa ei peaks nõjatuma liigselt taha ega ette. Istu võimalikult taha, nii et sinu õlad, selg ja tagumik on vastu seljatuge. Auto iste peaks olema lükatud piisavalt taha, et saad pedaali põhja suruda nii, et põlv on ainult veidi kõverdatud. Samas peaks olema istme seljatugi sätitud sedasi, et kui hoiad rooli, puudutavad sinu õlad endiselt istme seljatuge. Rääkides seljatoest, siis tuleb peatugi sättida oma kõrvadest kõrgemale – madalam peatugi võib õnnetuse korral isegi ohtlik olla.

Mõistlik on iste sättida kõrgemale positsioonile, et saada parem vaade autost välja ja autos olevatele näidikutele. Kui su auto võimaldab istme kallutamist, peaks iste olema kallutatud piisavalt ette, et sul oleks lihtne pedaalidele vajutada. Liigutatav eesmine jalatugi peaks olema sätitud nii kaugele, et ulatub peaaegu, aga mitte päris põlvede alla. Säti küljetoed nii, et need hoiavad ja toetavad sind küljelt, kuid ei pigista istmesse kinni.

Kõikidel autodel ei ole kindlasti kõiki mainitud istme reguleerimise võimalusi, kuid võimaluste piires neid juhiseid järgides peaks sõit olema mugavam ja stressivabam.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.