Hea nipp

Kuidas pargitud autot päikesekuumuse eest kaitsta?

Rubriiki toetab

Soe ja päikeseline ilm on ootamatult kiiresti kohale jõudnud. Päevitajate jaoks on see muidugi rõõmustav, kuid paljud autojuhid peavad nüüd autosse istudes korralikku sauna taluma, enne kui konditsioneer tööle hakkab.

Siin on mõned variandid auto päikese ja kuumuse eest kaitsmiseks ja võimalikult kiireks mahajahutamiseks.

Vaata, kuhu sa pargid

Südalinnas kehtib parkimisel kõikidel aastaaegadel “kes ees, see mees”-põhimõte, kuid kui vähegi võimalik, tasuks auto sedasi seisma jätta, et kõige intensiivsem lõunane ja pärastlõunane päike sellele peale ei paistaks. Tihti võib see tähendada auto esialgu päikese kätte jätmist, kuna tööpäeva lõpuks on päike juba nii palju liikunud, et auto on mõned tunnid varjus saanud olla.

Tuuluta

Palavatel ilmadel on tuulutamine mitmes mõttes kasulik. Esiteks on see kiireim viis auto jahutamiseks, isegi enne konditsioneeri tööle panemist: uksed-aknad lahti ja kõige kuumem õhk sedasi autost välja. Teiseks tasuks alati, kui vähegi ohutuse mõttes võimalik – eraparklas või enda silma all parkides – aknad veidi praokile jätta, et sedasi õhk veidikenegi liiguks.

Kata rool ja istmed

Isegi kui su autol pole nahkistmeid, võid end otsese päikese all grillitud salongi istudes korralikult ära kõrvetada. Sama kehtib ka rooli kohta, mis tihti päikese käes olles kuumaks võib minna ning sedasi isegi kahjustada saada. Seepärast tasub autosse jätta paar rätikut  või lappi, millega rool ja juhiiste päevaks katta, et hiljem autosse tulles natukenegi mugavam istuda oleks.

Investeeri akendesse

Veidi pikaajalisem lahendus oleks enda autole toonitud klaaside hankida. Toonitud klaasid ei suurenda mugavust ainult privaatsuse mõttes, vaid kaitsevad ka UV-kiirguse eest, vähendades sedasi päikese mõju auto salongimaterjalidele ja salongitemperatuurile.

Kata auto millegi peegeldavaga

Tuleb välja, et nii talvel kui ka suvel on kasulik autos meile kõigile tuntud hõbedast katet hoida, mis talvel lume ja jää, ning suvel päikese eest kaitseb. Tegelikult pole vahet, kas tegu on spetsiaalselt suveks või talveks mõeldud kattega: peaasi, et see oleks peegeldavast materjalist.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.