Hea nipp

Kuidas peab sõitma mitmerealisel teel?

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Eestis saavad juhid oma maanteesõidu oskuseid proovile panna ainult kaherealistel ühesuunalistel teedel, kuid välismaal liigeldes on tavaline, et liiklusesse tuleb sukelduda kolme ja neljarealistel maanteedel. Kuidas näeb etikett seal liiklemist ette?

Esiteks sõidetakse alati kõige parempoolsemas reas, nii nagu ka Eestis. Aeglasemast sõidukist möödumiseks võib liikuda teisele sõidurajale. Hoolimata sellest, kas ridu on ühes sõidusuunas kolm või rohkem, tuleb peale möödasõitu alati tagasi pöörduda esimesse ritta.

Kui aga aeglane eesliikleja on ka teisel sõidurajal ees, siis tuleb möödasõiduks kasutada järgmist ehk kolmandat rida. Paljud arvavad ekslikult, et kolmas ja neljas rida on kiiresti liiklejatele mõeldud, kuid tegelikult on see samamoodi mõeldud eelkõige möödasõidu tegemiseks. Ehk, et peale manöövri sooritamist tuleks taas kõige parempoolsemasse sõiduritta tagasi liikuda.

Kindlasti on riigiti liiklemise reeglites erinevusi ning alati on mõistlik kahtluse korral nendega enne sõitmist tutvust teha. Ülaltoodud universaalsed tõdede rakendamisel on aga suurem võimalus sujuvalt liiklusvoogu sulanduda.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.