Hea nipp

Kuidas pikki autoreise lastega kergemini üle elada?

Rubriiki toetab

Lastega reisimine ei pruugi alati olla meelakkumine. Erinevalt täiskasvanutest tekib neil tüdimus kiiremini ning sellest tulenevalt ka pingeline õhkkond autos. Soovitame mõningaid nippe, mis olukorda leevendavad ning kõigil pereliikmetel õnnelikult sihtkohta aitavad jõuda.

Paki kaasa piisavalt meelelahutust

Reisi planeerimisel on oluline lastele teel olles piisavalt tegevust pakkuda. Selle jaoks on mõistlik kaasa võtta erinevaid vahendeid nagu näiteks lemmik kaisuloom, mänguasjad, aga ka nutiseadmed, millest multikaid vaadata.

Lisaks sellele aitab pikal teel igavust peletada mõne ühise mängu mängimine või lastele lemmikmuusika mängimine.

Tee piisavalt peatusi

Laste lemmikküsimus autoreisil on tavaliselt “Kas me oleme juba kohal?“. Kui jagad pika automatka väiksemateks lõikudeks ja teed vahepeatusi, siis igasse järgnevasse peatuskohta jõudmiseks on maa oluliselt lühem ja nii on sellele ka lihtsam vastata.

Sellisel juhul saad ühe hoobiga tehtud ka vajalikud peatused WC külastuseks ning jalgade sirutamiseks.

Sõida siis, kui lapsed magavad

Hea viis perereisil stressi vältimiseks on planeerida sõidud laste magamise ajale. Kui tegu on lühemate sõitudega, siis tasuks valida väikelaste puhul lõunauinaku aeg. Pikematel automatkadel võiks kaaluda sõitmist õhtusel või hilisel ajal, kui lapsed niikuinii magavad. Hea nipp on lastel lasta sõita pidžaamadega, mis on nende jaoks põnevam ning seostub ka magamisega.

Samuti tuleks neile võimaldada füüsilist tegevust, näiteks vahepeatuste ajal. See väsitab neid kiiremini ja aitab magama jääda.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.