Hea nipp

Kuidas ja kus politsei peatumismärguande järel peatuda?

Foto: Mailiis Ollino, Scanpix Baltics

Rubriiki toetab

Kui liikluskeerises ilmuvad sinu tahavaatepeeglise sinised ja punased vilkurid, tähendab see sulle politsei poolt suunatud peatumismärguannet. Mida tuleks aga arvestada peatumiskoha leidmisel?

Et konstaabel ei peaks kahtlustama hakkama põgenemiskatset, tuleb loomulikult peatuda esimesel võimalusel. Täpset peatumiskoha leidmiseks määratud aega seaduse alusel määratud ei ole.

Koht peab olema kindlasti ohutu ning ei tohiks suuremal määral liiklust segada. Kui politsei pole just spetsiifiliselt näiteks käega osutanud peatumiskoha peale, siis tuleb seisma jääda parempoolsel teepeenral ning selle puudumisel sõidutee parempoolse ääre lähedal. Igal juhul on mõistlik võtta hoogu maha ja anda igatpidi märku soovist esimesel sobival võimalusel peatuda.

Kui peatatav sõiduk möödub juba mitmendast peatumisvõimalusest, võib politsei seda juba põgenemisvõimalusena tõlgendada. Liiklusseaduse alusel võib peatumismärguande tahtliku eiramise järel juhti oodata rahatrahv, arest või juhtimisõiguse konfiskeerimine.

Küll aga ei tohi politsei autot peatada (v.a erakorralised asjaolud) piiratud nähtavusega teelõigul, sh kurvis ja vahetult enne ja pärast tõusu. Ristmikud, ülekäigurajad, raudtee ületuskohad ja nende kõikide lähedus kuuluvad samuti mittesobilike kohtade nimekirja.

Peatumismärguanne võib haruldastel juhtudel tulla ka käega, sauaga, valjuhääldiga või helkurkettaga.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.