Kuidas saada kaskokindlustuse hind taskukohasemaks?

Foto: Unsplash

Rubriiki toetab

Kaskokindlustus on vabatahtlik ning kui tegemist ei ole just liisingu abil ostetud sõidukiga, ei nõua selle olemasolu autoomanikult keegi.

Kaskot soetamata jättes saab ühest küljest kulusid kokku hoida. Teisalt – kui kasko olemas, aitab kindlustus õnnetuse korral kulud kanda ka õnnetuse põhjustajal. Loe, kuidas teha nõnda, et kasko oleks olemas, kuid samal ajal ka kulud optimeeritud.

Millised kindlustuskatted on tõesti vajalikud?

Autole kaskokindlustust sõlmides tuleb enesele selgeks teha, milline kaskokindlustuse liik sisaldab vajalikke katteid ning missugune on omavastutuse suurus erinevatel kahjuliikidel. Erinevate katete olemasolu ja omavastutuse suurus ongi peamised asjad, mis kindlustusmakse suurust mõjutavad.

Kui eesmärk on muuta kindlustuse maksumus soodsamaks, siis see, kui valitakse suurem omavastutus, muudab kaskomakse odavamaks tõepoolest. Enamjaolt on soodsam kindluse eest maksta aasta kaupa, kuna pikemale perioodile pakuvad seltsid sageli soodsamat hinda.

Ja veel – meil ollakse harjunud, et kaskoomanikele on klaasivahetus tasuta, kuid tegelikult on võimalik ka sellest klauslist loobuda. Kui autoklaasi vahetamisega ei ole varem sekeldusi ette tulnud, saab klaasikindlustuse ära jätta ja seeläbi samuti hinna soodsamaks.

Soodsaid kaskokindlustuse hindasid saab vaadata näiteks veebilehelt www.poliis.ee. Seal on võimalik valida omavastutuse suuruseks 200 euro asemel näiteks 300 eurot. Samuti saab soovi korral sõlmida lepingu, kus klaasikahjudele on määratud omavastutus.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.