Kuidas suvel sedasi rannas käia, et autosse liigset liiva ei satuks?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Suveperiood on rannas käimise aeg, kust võib tihti lisaks päevitusrantidele kaasa saada ka hulgaliselt ebavajalikku ja tülikat liiva, mis oma tee auto istmete vahele leiab.

Kõige muretum viis autost liiva eemal hoida, on seda sinna üldse mitte kaasa võtta. Seetõttu tuleks enne autosse istumist ära vahetada ujumisriided, isegi juhul, kui need on juba ära kuivanud ja vees loputatud. Liiva toob endaga hoolimata ükskõik kui põhjulikust raputamisest kaasa ka istmele pandud rätik, mis tihti istumise alla pannakse, et iste märjaks ei saaks.

Suureks liivamagnetiteks on ka jalad, mis tähendab, et rannajalats ehk plätu võiks liival kõndides jalas olla ning enne autosse istumist tuleks jalad hoolikalt rätiku või harjaga puhtaks teha.

Liiva saab auto põrandalt lihtsamini välja, kui kasutada tavapäraste põrandamattide kummist ja äärega põrandamatte.

Suureks liivakandjaks on juba mainitud rätik ja ujumisriided, mida tihti tavalistes riidest kottides kantakse. Teadupärast jääb liiv sellistele kottidele juba niisama külge, rääkimata siis sellest, mis koti sees toimub. Üks variant on niiskete riiete ja rätikute jaoks kasutada kilekotti, kuhu liiv ei haaku ja mis ei lase liival ega niiskusel autosse laiali valguda.

Teine variant on hankida võrkkott, kuhu saab näiteks rahakoti, telefoni ja autovõtmed või kuivad ujumisriided ja rätiku sisse panna ning kõik asjad koos kotiga põhjalikult läbi raputada, et liiv sedasi autosse kaasa ei tuleks.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.