Hea nipp

Kuidas vältida autoga rööbastes sõitmist?

Rubriiki toetab

Nii nagu ajapikku tekivad teekatesse praod ja augud, vajub ka sõidujäljes olev pind ning tekivad rööpad. Sellisel juhul on tunda, kuidas auto ühele ja teisel poole kiskuma hakkab ja võib jätta mulje justkui oleks rehvidel midagi viga või sillas midagi katki.

Tähelepanu hajudes ja suurtel kiirustel võib rööbastes sõitmine ohtliku olukorra tekitada. Mis rööpas sõitmise keeruliseks muudab ning mida vältima peaks?

Tavaliste rehvid ja kitsas teljevahe vähendavad negatiivset mõju

Tihtilugu kurdetakse madalate rehvidega sõitmisel iga teekonaruse tundmist. Kuna madal rehv on jäik, siis sama efekt tekib ka rööpas sõitmisel ning rööpast välja saamine võib olla keerulisem kui tavalise rehviga.

Samasugune negatiivne efekt on ka laial teljevahel ning laiadel rehvidel. Mida suurem see on, seda keerulisem on autot rööpast välja juhtida. Kitsamate rehvide puhul on takistustegur väiksem ning tänu sellele ka kergem juhitavus.

Kehvasti mõjutavad rööpas sõitmist ka liiga õhku täis rehvid, muutes sõidu liialt jäigaks.

Siit videost leiab lisaks veel selgitusi, mis rööbastes sõites auto ebastabiilsust põhjustavad:

Kuidas rööbastega teel käituda?

Kui oled sattunud rööpastega teelõigule ning isegi eelnevad soovitused pole aidanud, tuleb appi toores jõud. Enamik juhte kasutab otse sõitmisel tavaoludes ühte kätt roolil, kuid sellises olukorras on ohtliku situatsiooni vältimiseks parim viis hoida mõlemad käed roolil. Samuti tuleks sellisel juhul ka sõidukiirust korrigeerida vastavalt teeoludele ning rööbaste sügavusele.

Allolevast videost on näha, mismoodi auto hakkab käituma rööbastes sõites:

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.