Kuidas vältida “võtmeta” autovargust?

Foto:Shutterstock.

Rubriiki toetab

Autovargused on tänapäeval omandanud hoopis uue olemuse, sest tänu keyless-go süsteemidele on sõidukite võõrandamine muutunud varaste jaoks äärmiselt hõlpsaks. Eelmisel aastal tehtud uuringu alusel suutsid võtmeta vargusele vastu panna vaid kolm autot.

Kuidas varastatakse?

Kurjategijad kasutavad säärasteks vargusteks signaalipüüdjaid ning signaalipikendajaid, mida saab tavaliselt osta interneti tumedamatest nurkadest.

Leides omale sobiva ohvri, hiilib üks kurjategija vastuvõtjaga auto kõrvale, samal ajal kui teine signaalipikendajaga ümber maja tiiru teeb. Kui autovõti on pikendajale piisavalt lähedal, suunatakse signaal vastuvõtjale.

Signaalipüüdja muutub autovõtmeks ning kurjategijad saavadki ööpimeduses sõidukiga minema hiilida. Olukorda teeb raskemaks fakt, et aina enam sõidukeid kasutavad võtmevaba süsteemi.

Kuidas vältida?

Elementaarsusi ei tohiks kindlasti unustada – auto tuleb korralikult lukustada ning võtmed hoida ustest-akendest eemal. Eriti positiivne on see, kui auto saab panna lukustatavasse aeda või garaaži.

Teatud võtmete puhul töötab ka selle tinakarpi paigutamine, mis signaale osaliselt segab ning mõned autotootjad pakuvad ka võimalust, mis lubab autovõtme “välja lülitada”. Kõrgtehnoloogilistel radadel jätkates, on Ühendkuningriigi statistika andmetel autosse GPS-jälgimisseadme paigaldamine samuti populaarne – nimelt on 96% varastatud autodest kätte saadud.

Vanamoodsad meetodid on samuti efektiivsed, sest mõned moodsad vargad ilmselt kohkuvad rooli-või rattalukku nähes. Eelnevate võimaluste puudumisel on ilmselt kõige mõistlik osta aga Faraday-puur või kotike, mis blokeerib varaste signaali täielikult.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.