Hea nipp

Kuidas vilisevatest piduritest lahti saada?

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Auto piduridetailide vahetamine on iga autoomaniku jaoks tavaline hooldus, mida teatud regulaarsusega tegema peab. Vahetevahel võib aga juhtuda, et pidurite kasutamisel tekib ebameeldiv vilin. Seda nii päris uute detailide kui ka sissesõidetud osade puhul. Mida sellisel olukorras ette võtta?

Miks pidurid vilistavad?

Pidurisüsteemi puhul on kuluosadeks piduriklotsid- ja kettad. Lihtsalt seletades käib ketta peale pidurisadul, mille mõlemale poolele paigaldatakse klotsid, mis siis pedaali vajutades vastu ketast liiguvad ja aja jooksul kuluvad.

Kogu selle süsteemi toimetamisel tekivad aga vibratsioonid ning selle tulemusel võib omakorda tekkida ebameeldiv vilin. Tavaliselt on peamiseks süüdlaseks sellisel juhul just piduriklotsid.

Kui aga piduriklotside vahetusest on pikk aeg mööda ja tekib vilin, tasuks auto kindlasti lasta üle vaadata. Nimelt on paljude süsteemide külge paigaldatud eraldi metallnõel, mis vastu ketast hakkab käima, kui klotsid on ära kulunud. Seda just sellepärast, et anda omanikule märku vahetuse vajadusest.

Mis on lahendused?

Vilin tekib enamasti peale uute piduriklotside paigaldamist, oluliselt harvem ilmneb see peale pikka kasutusperioodi. Viimasel juhul võib lasta süsteemi üle vaadata ning liikuvad osad üle määrida. Kui see ei aita, siis tuleks ikkagi ette võtta piduriklotside vahetus.

Sama kehtib ka esimese nimetatud variandi puhul. Mõnel juhul lihtsalt paigaldatud klotsid ei sobi nii öelda süsteemiga kokku, mis tekitavad koostoimimisel vilinaga lõppevaid vibratsioone. Ka sellisel juhul tasub kaaluda ikkagi uute klotside paigaldamist.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.