Hea nipp

Kuidas Waze’i kasutada nagu proff?

Waze'i äpp Android Autos. Foto: Ronald Liive

Rubriiki toetab

Waze on autojuhtide seas üks populaarseimaid kaardirakendusi. Lisaks navigeerimisele pakub rakendus väga paljusid lisavõimalusi, mida esimese hooga ei pruugi märgatagi.

Vali endale meelepärane hääl

Kui sulle mingil põhjusel vaikimis pakutud navigeerimise hääl ei meeldi, saad selle endale meelepärase variandiga asendada.

Eesti keeles on valikus kaks varianti – naishääl Marit ning meeshääl Johan. Kes aga eelistab näiteks inglise keelt, saab valida oluliselt enamate valikute vahel.

Lisa teele vahepeatusi

Kui oled navigeerimist alustanud, siis saad alumiselt inforibalt üles libistades kiirelt uusi peatusi lisada. Kiirvalikute all on parkimisplatsid, tanklad ning söögikohad. Kui nendest väheks jääb, saad valida luubi ikooni alt lisaks muid vahepeatusi.

Vali tollimaksuvabad teed

Eri paigus reisimiseks on loodud hea võimalus vältimaks tollimaksuga teid. Selleks, et ebameeldivaid lisakulusid ei kaasneks, saad menüüs seadistada rakenduse kasutama neid teid, kus tollimaksu pole.

Liigu navigeerimise alla ning vali sealt tollimaksuvabade teede valik. Kui neid sinna ise ei ilmu, saad teekonnale jäävad teed sisestada ka ettemääratud valikute hulgast.

Loo ühendus muusikateenusega

Waze laseb soovi korral ühendada rakendusega ka enda lemmik muusika striimimise teenuse.

Seda saad teha menüüst audiovaliku alt. Siit leiad näiteks Spotify, Deezeri ja TuneIn muusikateenused. Ühendamine käib üldjuhul läbi muusika äpi ja kui see loodud, saad edaspidi otse navigeerimise vaates mugavalt lugusid vahetada.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.