Hea nipp

Kust teada saada, kui palju ja milliseid autosid Eestis arvel on?

Tänavu taheti ägeda autoga rohkem sõita. Seda näitavad ka teatud osa kasutatud autode müügitulemused. Foto: Pille Russi
Foto: Pille Russi

Rubriiki toetab

Sul on äge ja haruldane auto ja soovid teada, mitu neid veel Eestis on? Oled lihtsalt uudishimulik ja tahad vaadata, mida meie teedel liigub (või vähemalt registrisse on kantud)? Siis loe kindlasti edasi, sest see on täiesti avalik info.

Andmeid saab vaadata transpordiameti uuenenud statistikalehelt. Asi on veel arenduses ja alati see koduleht siiski hästi ei tööta ja andmed ei pruugi olla päris ajakohased.

Transpordiamet kirjutab selle kohta nii: „Mntstat on andmebaas Eestis arvel olevatest autodest ja tööriist nende andmete lihtsamaks pärimiseks, filtreerimiseks ja visualiseerimiseks. Info on pärit registrist ja seda uuendatakse regulaarselt.“

Kuid on ka kindlam, aga natuke rohke tööd nõudev viis. Siit leiab suure Exceli-tabeli, mis on kokku pandud maikuu lõpu seisuga. Seda pole küll sama mugav kasutada kui mntstat.ee-d, aga sealt saab kindlasti kätte õiged ja värsked andmed (fail: Arvel olevad sõiduautod seisuga 31.05.2021). Lihtsamaks teeb asja Excelis (või teistes tabeltöötluse programmides) tulpade filtreerimise oskus.

Transpordiamet ei pane sinna iga kuu uut seisu üles, vaid pigem sagedusega paar korda aastas. Värskest tabelist tegime ka kokkuvõtte SIIN.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.