Hea nipp

Läbipaistev kaitsekile aitab auto värvi hoida aastaid perfektsena

Pildid: Facebook, XPEL

Rubriiki toetab

Auto kiletamine on tänapeval levinud viis, kuidas masina värvi muuta soodsamalt ja võimalusega vana olukord taastada. Kuid olemas on ka auto kaitseks mõeldud läbipaistev kile.

Selle peamine funktsioon ongi just värvi ja selle lakkpinna kaitsmine kriimude, kivitäkete ja muu säärase eest.

Kuigi vävi muutmiseks mõeldud kile pakub samuti teatud kaitset, kuid kaitsekile on seevastu palju tugevam. Kui juhtub, et kilesse tekivadki väikesed kriimud, siis neid saab soojendades kaotada, mis muudab kile osaliselt iseparanevaks.

Tuntuim toode on Xpel firma poolt pakutav kaitsekile, mida paigaldavad mitmed detailing keskused ja autode kiletamise teenust pakkuvad ettevõtted Eestis.

Strateegiline kaitse

Olenevalt auto väärtusest, võib terve masina muidugi läbipaistva kilega katta, kuid selline ettevõtmine maksab päris mitu tuhat eurot. Soodsam ja kindlasti ka vajalikum lahendus on kindlate kerepaneelide kaitsmine.

Ennekõike on levinud just esistange ja kapoti kiletamine. Kuna esiots saab suure osa, kui mitte kõik, kivitäkked, on nende kereosade kaitsmine kõige kriitilisem.

Lisaks võib muidugi edasi minna vastavalt enda vajadusele. A-piilarid esiklaasi kõrval, küljepeeglid, esituled ja miks mitte ka tagastange ülemine osa, mis võib kriibitud saada pagasiruumist asjade sisse- ja väljavõtmisega.

Lisaks saab kasutada kaitsekilet esiklaasi katmiseks ja ka näiteks interjööris, kui juhtub olevat palju läikivat pinda. Vaid mõne aastaga võivad suured, läikivad mustad pinnad väga kriimuliseks muutuda.

Mitte ainult kaitse, vaid pikalt kestev perfektsus

Kui valida kvaliteetset tööd tagav paigaldaja, kaasneb peale hea värvikaitse ka perfekte välimus autole. Kuna enne kaitsekile peale kandmist töödeldakse iga kerepaneeli värv ja selle lakkpind nii ilusaks, kui see üldse olla võiks.

Tänapäeva keretöötluse teenused viivad auto sära ja läikimise kõrgemale tasemele, kui otse tehasest tulnud autot. Kui sellisele kerele lisada veel kaitsekile, saab muretult nautida eriti ilusat auto värvi lausa aastaid.

Xpel Stealth matt kaitsekile, mis katab läikiva musta värviga Focus RS-i

Kui läikiv, läbipaistev kile tundub siiski liialt igav, on võimalus autot natuke isikupärasemaks muuta. On olemas ka matt kile, mis pakub täpselt sama head kaitset. Kui asetada matt kile tavalisele, läikivale värvile, tekib omanäoline pool-matt välimus.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.