Hea nipp

Lugeja küsib: kas ma tohin oma koduhoovis autot pesta?

Auto pesemisel tuleb pesurit kasutada mõistlikult: liiga tugev surve või mõni spetsiaalotsik võivad kahjustada värvi või lahti lüüa liistud. Foto: Kärcher
Foto: Kärcher

Rubriiki toetab

Küsimus ju keskkonna seisukohalt mõistlik. Autopesu jaoks kasutatakse keemiat, kuhugi see ju voolab ja kas ikka tohib? Lihtne vastus on, et tohib ja see on lausa liiklusseaduses kirjas:

Mootorsõidukit ei tohi pesta veekogus ega veekogu kaldal lähemal kui kümme meetrit veepiirist. Muus osas piiranguid pole. Eraldi teema on muidugi see, et mida võib konkreetne pesuaine või hoolduvahend teha murule ja taimestikule, aga see on pigem küsimus juba aiandusspetsialistidele. Mõistlikum on igal juhul pesu teha taimevabal alal.

Lisaks on seal kirjas ka muud keskkonda puudutavad punktid, et ei tohi kahjustada, risustada või muul viisil saastata teed ega teega külgnevat ala; saastada keskkonda kütuse või määrdeainetega ega vahetada mootorsõidukil õlisid kohas, mis ei ole selleks ette nähtud. Lisaks ei tohi juhtida sõidukit, millel on keskkonda saastav leke.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.