Hea nipp

Lugeja küsib: mida kujutab endast “Brake Hold” nupp?

Foto: Shutterstock.

Rubriiki toetab

Peaaegu kõikidel uutel autodel on traditsiooniline “kangiga” käsipidur asendatud elektroonilise seisupiduriga ning aeg-ajalt võime selle kõrvalt leida ka Brake Hold” tähisega nupu. Mida see tähendab ning mida see teeb?

“Brake-hold” funktsioon on ühendatud ABS ning ESP süsteemidega ning seda vajutades hoiab auto automaatselt sinu poolt paika sätitud pidurisurvet. Seega näiteks pedaali põhja surudes ning nuppu vajutades hoiab auto pidureid kõige tugevamalt kinni.

Abiks tuleb nn pidurihoidja eeskätt linnaliikluses, kus foori taga või ummikus seistes ei ole jala pidevalt piduripedaalil hoidmine alati kõige meeldivam. Pidurihoidjaga varustatud sõidukites tuleb vaid peatudes korra pedaali vajutada ning auto hoiab pidureid ise peal, kuni tekib jälle vajadus liikuda.

Hästi toimib see funktsioon ka näiteks kallakule seisma jäädes, kui autole ei ole varasemalt paigaldatud mäelt startimise abi.

Kinnituseks ilmub veel näidikuplokile pidurihoidja ikoon. Tasub ka meeles pidada, et funktsioon töötab reeglina vaid siis, kui uksed on kinni ning turvavööd peale pandud.

Haagise vedamise või pukseerimise korral on soovitatav pidurihoidja välja lülitada. Ühtlasi panevad paljud autotootjad südamele, et pidurihoidja ei asenda seisupidurit.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.