Hea nipp

Mida su auto pult tegelikult oskab?

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Möödas on need ammused ajad, kui auto võti oli lihtsalt võti ning avas uksi. Tänapäeval oskavad uut tüüpi autopuldid lisaks uste avamisele ka muid nippe. Siin on näited mõnest funktsioonist, mis ka sinu auto puldil olemas võivad olla.

Ava kõik auto aknad korraga

Selle funktsiooni kasutamine ei pruugi kohe pähe torgata, kuna enamasti selle jaoks pultidel eraldi nupp puudub. Selle asemel tuleb osata kasutada kindlat nuppude kombinatsiooni.

Üldjuhul on selleks vaja vajutada lahtilukustamise nupu korra ning siis seda 10 sekundit jooksul uuesti vajutada. Teatud juhtudel tuleb akende alla kerimiseks nuppu ka all hoida.

Voldi uksepeeglid kokku

Paljudel sõidukitel, millel on kokkuvoltimise funktsioon olemas, toimib see automaatselt, kui auto uksed suletakse. Mõnel on aga selle kasutamiseks vaja eraldi vastavaid nuppe puldil vajutada. Näiteks uutematel Chevrolet’ mudelitel peaks see toimima, kui all hoida lukustusnuppu vähemalt ühe sekundi.

Käivita auto distantsilt

Uutematele autodele on distantsilt käivitamise funktsioon juba otse pulti sisse ehitatud. Paljudel tootjatel aga ei pruugi see puldil nii selgelt kajastuda. Näiteks uuemate BMW mudelite käivitamiseks on tarvis lukustusnuppu ühe sekundi jooksul kolm korda kiirelt vajutada.

Kuna tootjate lahendused pultidele antud funktsioonide osas võivad suures osas erineda, siis on alati kasulik auto kasutusjuhendist vastav koht üles otsida. Nii saad kasutada oma puldi tarku funktsioone, mille olemasolust sa varem ei pruukinud teadagi.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.