Hea nipp

Mida tähendab “aku tutvustamine autole”?

Rubriiki toetab

Olete kuulnud, et paljudele moodsatele autodele ei tarvitse lihtsalt uue aku peale tõstmine õnnestuda, vaid sinna juurde käib veel protsess, mille käigus auto ja aku omavahel peavad n-ö tuttavaks saama? Miks see nii on ja kuidas see käib?

Kuna auto elektrivarustus ja voolutarbimine on tänapäeval võimalikult täpselt tasakaalu viidud, siis tahab auto uue aku paigaldamisel olla kindel, et see vastab tehase poolt ette antud tingimustele. Sama mudeli varustustasemed ja seeläbi ka voolutarbimine võivad olla kardinaalselt erinevad ning elektrivarustuse komponendid võivad samuti olla teised.

Seega sisestakase diagnostikaseadmete abil uue aku parameetrid kõigepealt auto tarkvarasüsteemi. Vale aku paigaldamisel võib auto selle aku ka tagasi lükata. Paljudel juhtudel on tehas ka võtnud ära võimaluse paigaldada autole tundmatuid järelturu akusid ning tuleb valida tehase poolt heaks kiidetud brändid ja mudelid.

Vanematel autodel seda tutvustamise vajadust ei esine. Järgida tuleb tehase nõudeid käivitusvoolule ja mahutavusele ning loomulikult peab aku oma mõõtmetelt istuma turvaliselt selleks ettenähtud alusel.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.