Mida teha, et survepesur võimalikult kaua kestaks?

Survepesur on suureks abiks pesemise ja loputamise igas etapis, aga ettevaatlikult talitades pääseb värvi kriimustamisest ning saab auto puhtaks ka siis, kui käepärast on ainult voolik või veeämber. Foto: Panthermedia
Foto: Panthermedia

Rubriiki toetab

Asjatundjad hoiatavad, et survepesuri kõige suurem vaenlane on külm. Täiesti tavaline on, et esimeste miinuskraadidega saab otsa suur hulk survepesureid, sest pesuritesse jäänud vesi paisub külmudes ja lõhub ära pumba osad, vooliku püstoli ja joatoru.

Car Glaze – autokeemia.ee juht Hanno Sarna ütleb, et pesuri peaks talveks viima küttega ruumi, selle veest tühjaks tegema või täitma jahutusvedelikuga, mis hoiab ära jäätumise.

Tallmaci müügijuht Rene Kuurberg märgib, et kõige olulisem on pärast töö lõpetamist pesurist surve välja lasta. Kui vesi ja elekter on lahti ühendatud, on kõige viimane liigutus vajutus püstoli päästikule, kuni kuulete, et sisin on lõppenud. Väga oluline on ka seadet mitte üle koormata: iga pesur tahab pärast mõnda aega töötamist pisut puhata ja jahtuda ning pikalt järjest pole nendega töötada mõistlik.

Kindlasti tasub läbi lugeda ka kasutusjuhendist leitav hooldusjuhend. Koduseeriapesuritel pole enamasti töökojahooldust ette nähtud, kuid siiski võidakse nõuda näiteks õlivahetust pumbas.

„Kõige olulisem on jälgida, et pumbas oleks piisavalt õli ja et see oleks puhas. Kui õli on segunenud veega ja muutunud piimjaks emulsiooniks, peab selle kiiresti vahetama. Suure tõenäosusega peab samas vahetama ka tihendid, vältimaks vee sattumist uuesti õlikambrisse. Õigeaegse hoolduse korral saab pikendada pesuri eluiga kordades,“ räägib Sarna.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.