Hea nipp

Mida teha, kui autovõtmed on kadunud?

Foto: Scanpix/PM/Liis Treimann.

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Võtmete kaotamine ei ole sugugi utoopiline hirm ja tõenäoliselt tuleb seda igaühel meist vähemalt korra elus ette. Koduvõtmete kaotamise korral on enamasti tark vahetada ära lukud ning hankida uus võtmepaar (ja varuvõtmed).

Autovõtmete puhul aga asi nii lihtne pole. Kõige kindlam on end muidugi autovõtmete kadumise eest kindlustada, kuid oluline on ka oma auto VIN-koodi ning auto omamist tõendavavaid dokumente käe pärast hoida, kuna vastasel korral võib isegi uue võtmepaari hankimine keeruliseks osutuda.

Kutsu lukuabi

Kui autovõtmed on kadunud ja varuvõtmeid käepärast pole, saab pöörduda professionaalset lukuabi osutava teenuse poole. Enamasti pakuvad sellised ettevõtted ka võimalust võtmetest koopia või uue paari valmistamiseks – seda tihtipeale üpris kopsaka summa eest. Siiski on lukksepp tõenäoliselt kiireim viis autosse sisse pääsemiseks, kui võtmed peaksid olema kadunud või lihtsalt maha ununenud. Küll aga tuleb arvestada, et lukuabist on peamiselt kasu juhul, kui võtmed on ununenud autosse ning juhil on võimalus autot ise käivitada.

Pöördu esinduse poole

Kõige kindlam variant on enamasti pöörduda ametliku margiesinduse poole, kus vastavalt mudelile uue paari võtmeid saab osta. Erinevalt lukuabist tuleb esindusest hangitud võtmete puhul arvestada tõenäoliselt kõrgema hinnaga, kuna tegu on ikkagi ametliku lahendusega.

Appi võib tulla kasko

Tihti pakutakse kaskokindlustuse raames ka võtmete kaotamise või varastamisega kaasnevate kulude hüvitamist. Otseselt ei hakka kindlustusselts muidugi uksi avama ja võtmeid vahetama, kuid vähemalt ei pea kaskoga sõiduki juht uusi võtmeid oma taskust kinni maksma.

Kõige parem on probleemi ennetada

Võtmete kaotamise korral ajab tõenäoliselt igaühel närvi mustaks küsimus “A sul varuvõtmeid pole või?”. Kui tead, et sul on autosse pääsemiseks vaid üks paar võtmeid, on tark nendest õigel ajal varukoopia lasta teha, et originaalpaari kadumise korral saaksid eelmainitud küsimusele jaatava vastuse anda ning ei peaks esimese asjana lukuabi numbrit otsima hakkama.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.