Hea nipp

Mida teha oma avariilise sõidukiga?

Foto: Meelis Meilbaum, Virumaa Teataja / Scanpix Baltics

Rubriiki toetab

Autolammutuste liidu tegevjuhi Siim Selliku sõnul saab ühel päeval igast autost romusõiduk – kas liiklusõnnetuse tagajärjel või ei ole mõistlik enam sõidukit remontida.

Talvised teeolud toovad igal aastal autolammutustele tööd juurde, kuna sõidukid, mille taastamisväärtus on suurem kui turuväärtus, jõuavad üldjuhul autolammutustesse. Autolammutuste seisukohast on avariiline sõiduk enamat kui hunnik vanametalli.

“Avariilistel sõidukitel on tihtipeale veel palju kasutuskõlblikke varuosasid ning tänu sellele on romu eest võimalik saada veel kena kopikas,” lisas Sellik.

Autolammutuste Liidu juhatuse esimees Sven Kimmel lisas, et nende liidu liikmed asuvad üle Eesti, kes vajadusel saavad kiirelt reageerida ning hädas inimestel aidata leida kiire lahendus oma avariilise sõidukiga tegelemiseks. Sel moel jõuavad potentsiaalsed varuosad taaskasutusse ning ei pea kulutama täiendavaid loodusressursse, et toota uusi.

Registrist kustutamiseks vaja tõendit

Romusõiduki saab registrist kustutada ainult lammutustõendi alusel ning seda saab väljastada ainult keskkonnakaitseluba omav jäätmekäitleja. Kõigil autolammutuste liidu liikmetel on vajalikud keskkonnaload olemas ning transpordiametiga sõlmitud leping lammutatud sõidukite registrist kustutamiseks.

Romusõidukile hinnapakkumise saamine on Siim Selliku sõnul väga lihtne. Autolammutuste liidu kodulehel on võimalik täita romusõiduki müügiankeet, mis saadetakse 46-le litsentseeritud Eesti autolammutusele, kes saavad teha pakkumise sõiduki ostmiseks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.