Hea nipp

Jäätükk rattakoopas? Miks see on ohtlik ja kuidas sellest lahti saada?

Rubriiki toetab

Halbade ilmastikutingimuste kokkulangemisel võib rattakoopasse tekkida kivikõva jääklomp. Mure, mida õnneks ei esine tihti. Aga kui tuleb, siis võib jama palju olla, sest see on ohtlik nii sõiduomadustele kui auto tervisele.

See jäätukk toimib rattakoopas sisuliselt nagu kivi. Väga suureks kasvanuna hakkab takistama keeramist ja ratta pöörlemist.

Teine ohtlik hetk on, kui see jää sõidu ajal lahti tuleb. Esiteks võib see ära lõhkuda rattakoopa katteks oleva logari või mõne muu detaili, aga see on siiski vaid rahaline kulu.

Kujutage aga ette, kui ehmatav ja ohtlik on, kui libedal teel sõites ootamatult käib kõva kolakas, lendab tükke ja miski käib ratta alt läbi. Veelgi hullem lugu on, kui lahtipääsenud jäätükk lendab teie järelsõitva auto pihta, põhjustades võimaliku liiklusohtliku olukorra.

Esimene ja kõige lihtsam soovitus on ennetada. Kui pargite auto hommikul tööle või õhtul koju jõudes ära, siis üritage jalaga vähemalt niipalju seda lumesodi ära koputada, et rattale jääks piisavalt ruumi pöörata ja üles alla liikuda. Võite selleks kasutada ka näiteks jääkaabitsat või lumeharja teist otsa.

Ettevaatust raskete tööriistadega

Kui rattakoobas on juba kõvemat jääd täis, siis kindlasti ei soovita läheneda sinna puuhalu või raudkangiga. Inimese käsi ei ole täppistööriist ja tõenäosus, et lööte oma autole mõlgi, on liiga suur.

Kui elate mõne selvepesula läheduses, siis toksige jääd ettevaatlikult niipalju ära, et saaksite liikuma. Seejärel kasutage selvepesula survepesurit jää eemaldamiseks. Teatud programmid kasutavad ka sooja vett, seega kindlasti kasutage just seda. Protseduur võib aega võtta mõned minutid, seega varuge kannatust.

Kodustes tingimustes tuleks ka lahtisulatamist proovida sooja vee või fööniga, aga aega läheb tõenäoliselt natuke rohkem.

Kui keegi teab sellele tüütule probleemile veel mõnda toimivat lahendust, siis andke kommentaarides teada!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.