Hea nipp

Miks kasutada rehvides tavalise õhu asemel lämmastikku?

Foto: Scanpix/AP Photo/Yves Logghe.

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Rehvide täitmiseks kasutatakse enamasti õhku, kuid mitmed töökojad pakuvad ka rehvide lämmastikuga täitmise võimalust. Erinevalt tavalisest õhust on lämmastikuga rehvide täitmine küll tasuline teenus, kuid sellega kaasnevad teatud eelised.

Esiteks tuleb mõista, et õhk koosneb 78% lämmastikust, 21% hapnikust ning ülejäänud 1% moodustavad süsihappegaas, veeaur ning väikesed kogused muid gaase. Peamine põhjus lämmastiku rehvides kasutamiseks on lihtne: lämmastik ei kao rehvidest nii kähku kui tavaline õhk.

Tavalise õhuga täidetud rehvidesse tekib tahes-tahtmata ka teatud määral niiskust, mis rehvide elueale kaasa ei aita, pigem vastupidi. Lämmastikuga seda probleemi ei ole.

Lämmastikuga täidetakse rehve näiteks lennukitel ja paljudel veokitel, mis peavad pikemaid vahemaasid sõitma. Samuti on lämmastik levinud rehvide täitmiseks autospordis.

Kõige olulisem on sõita õige rõhuga rehvidega

Peamised kasutegurid tulevad siiski sellest, et lämmastikuga täidetud rehv ei kaota nii kähku rõhku kui tavaline õhuga täidetud rehv. Teatavasti saavad enamik rehvidega seostuvatest probleemidest alguse just vale rõhuga sõitmisest.

Seetõttu saab lämmastikuga täidetud rehvide plussideks tuua teatud juhtudel parema kütusekulu ja pikema rehvide eluea.

Küll aga tasub meeles pidada, et regulaarne õhuga täidetud rehvide kontrollimine ning vajadusel õhu juurde pumpamine aitab täpselt samamoodi rehve õiges konditsioonis hoida.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.