Hea nipp

Millal on õige aeg auto kojamehed välja vahetada?

Rubriiki toetab

Auto tuuleklaasi puhtana hoidmine on üks lihtsamaid asju, mida juht saab teha, et sõitmisel turvalisus tagada. Läbi puhta klaasi on oluliselt lihtsam hädaohte silmata ja neile piisavalt kiiresti reageerid13a, seega ei ole mõistlik klaasipuhastajate vahetust jätta viimasele hetkele. Aga millal peaks ja võiks neid vahetada?

Mis on sümptomid?

Parim aeg klaasipuhastajad välja vahetada on siis, kui need enam korralikult klaasi puhtaks ei tee. Tavaliselt on esimeseks selliseks märgiks klaasile tekkivad triibud. Nende põhjustajaks on kas puhastaja kummi külge jäänud mustuseosakesed või kulunud kummi serv. Seega tasuks kõigepealt proovida kummi puhastada ja kui on näha, et sellest abi ei ole ning triibud kaunistavad endiselt esikaasil, siis tasub puhastajad välja vahetada.

Teiseks selgeks viiteks, et oleks aeg uued klaasipuhastajad muretseda, on see, kui klaasile jäävad pühkimisel suuremad laigud ja puhastamata alad. Ka sellisel juhul võib eeldada, et puhastaja kumm on oma aja ära elanud ja tahaks välja vahetamist.

Samuti võivad kojamehed hakata esiklaasil hüplema ja vibreerima. Eeldatavalt on siin põhjustajaks väsinud ja rabedaks muutunud kumm. Alustada tasuks taaskord lihtsamast variandist ja proovida kummi serva puhastada, kui see tulemusi ei anna, siis uued klaasipuhastajad soetada.

Millal vahetada?

Lihtne soovitus on järgida rusikareeglit, et kojamehi võiks vahetada iga poole aasta tagant. See välistab olukorrad, kus puhastaja efektiivsus on viidud viimasele piirile või on see juba ületatud. Hea viis seda teha ja meeles pidada on näiteks tegevuse ühildamine sügisese ning kevadise rehvivahetusega.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.