Hea nipp

Milline kindlustus on parim jalgratta ja enda tervise kaitsmiseks?

Rubriiki toetab

Kui sõidukite puhul on kindlustamine lihtne ning see pakub kaitset erinevates olukordades, siis jalgrataste puhul asjad nii kergelt ei käi.

Kodukindlustus kaitseb ka ratast

Üldjuhul on saab jalgratast kindlustatud kodukindlustusega, juhul kui on olemas koduse vara lisakaitse. Kodukindlustuse puhul on kindlustusjuhtumiks näiteks jalgratta vargus kodust, garaažist või panipaigast. Mõned kindlustusseltsid pakuvad lisaks kaitset ka ratta varguse korral avalikust kohast, juhul kui see on lukustatud.

Kui juhtub õnnetus?

Õnnetuse korral on parim viis tagajärgede leevendamiseks kasutada õnnetusjuhtumikindlustust.

IIZI Kindlustusmaakleri turundus- ja müügijuht Maria Plees selgitas, et näiteks makstakse päevaraha õnnetuse tagajärjel haiguslehel oldud päevade eest ning valurahana hüvitist olenevalt vigastuse suurusest.

“Ravikulude kaitsest on abi, kui kaasnevad arsti poolt määratud lisanduvad ravikulud, mis ei lähe haigekassa ravikindlustuse alla. Näiteks arst määrab massaaži, eriuuringud, abivahendid, ratastooli või kargud või näiteks kui õnnetuse tagajärjel on hambad viga saanud,” sõnasta.

IIZI reisi- ja õnnetusjuhtumikindlustuse tootejuhi Moonika Kaste sõnul on õnnetusjuhtumikindlustusest abi ka siis kui oled jalgrattaga Eestist välja reisimas. Sel juhul tasuks sõlmida lisaks õnnetusjuhtumikindlustusele ka reisikindlustus koos sportimise lisakaitsega. Mõlema kindlustuslepingu puhul tuleks lisada eraldi risk või märge, et osaled võistlustel või treeninglaagris.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.