Hea nipp

Millised eelised ja puudused on oma kasutatud auto esindusele müümisel?

default

Rubriiki toetab

Erakordne olukord autoturul on hüppeliselt kasvatanud kasutatud autode müügihindasid, mistõttu on põhjust rõõmustamiseks kõigil, kes soovivad oma sõidukit müüa või vahetada. Aga kas teha seda ise või minna lihtsamat teed ja müüa see esindusele näiteks uue auto sissemakseks või ka niisama, ilma uut autot ostmata? Hetkel tundub olevat ka selliseid reklaame.

Elke Grupi kasutatud autode müügiosakonna juhi Henrik Henki sõnul on kasutatud autode hinnatõus tingitud peaasjalikult uute autode puudusest ning ka tarbijate suurenenud maksevõimest. Senisest enam soovitakse kasutatud sõidukeid müüa auto esindustesse, sest tagasiostupakkumised on täna juba turu hindadega võrreldavad.

Ise müümisel on loomulikult peamiseks argumendiks võimalus saada natuke parem hind, sest ega esindus su autot südamelahkusest tagasi osta, vaid ikkagi eesmärgiga sealt ka kasumit teenida. Seega esmalt võib ju proovida oma unistuste hinnaga ise müüa ja vaadata, kas huvilisi on.

Kogenum müüja oskab ilmselt ise müügiprotsessiga tegeleda, tunneb turgu ja autode väärtust ning reaalseid hindu paremini. See hind, mis kuulutuses küsitakse, ei tähenda alati, et selle hinnaga ka tehinguks läheb. Tavaliselt on ikka kauplemisruum ka sees. Kellel vähem kogemust, tasub siiski ka esindusele müümist kaaluda, isegi kui sealt ei tule selline pakkumine, nagu ootasid.

Arvestada tuleb ka ajakulu ja garantiiga

„Üldiselt arvatakse, et ise sõiduki müümisel saab rohkem raha kui esindusse müüki andmisel. Vahel võib see ka nii olla, kuid sel juhul on puudu kaks olulist tegurit – need on enda aeg ning esinduse kahepoolne garantii, mis on jällegi ostuhuvilisele väga oluline kriteerium sõiduki ostmisel,“ selgitas Henk.

Ta lisas, et kui autot ise müüa, peab arvestama ka auto näitamisele kuluva ajaga. Mõnikord peab müüja käima oma autot kümme korda mõnes bensiinijaamas või kaubanduskeskuse parklas näitamas enne kui sobiva ostja leiab.

„Samuti räägitakse meedias tihti pettur-automüüjatest ning see tingib ka mõningase usaldamatuse eraisikutest müüjate vastu. Auto müümisel esindusse kehtib aga mõlemapoolne garantii – ostja saab garantii, et autol pole varjatud puuduseid ning müüa saab kindlustunde, et tema vastu hiljem avastatud vigade tõttu kahjunõuet ei esitata, “ tõi Henk välja.

Ta lisas, et oma autot müües tuleks arvestada ka sellega, et paljud ostjad soovivad oma ostu finantseerida liisingu abil, mis tekitab eraisikust müüjale lisastressi hindamisakti tegemise või ka kahenädalase maksetähtaja näol.

Lihtsam ja turvalisem

Üks suur eelis ongi protsessi lihtsus ja turvalisus. Esindus aitab lõpetada olemasoleva liisingu, tasub finantseerijale jääkväärtuse ja ka müüja saab kokkulepitud summa kohe kätte. Autovahetuse protsessi puhul saab eelmisest autost tekkivat summat kasutada kohe uue auto sissemakseks – nii jäävad ära tülikad rahaülekanded,“ selgitas Elke kasutatud autode müügiosakonna juht.

“Praegust erakordset olukorda autoturul arvestades on ka esinduste poolt tehtud auto ostupakkumised turu hindadega võrreldes adekvaatsed. Nõudlus kasutatud autode vastu on suur ning inimesed on üha enam nõus soetama ka oma tavapärasest margieelistusest teistsuguseid sõidukeid,“ sõnas Henk.

Nagu eelpool öeldud, siis kasutatud auto tegelikku hinda on väga raske öelda, seega, kas esinduse pakkumine on adekvaatne või ei, peab ostja ise natuke hindama. Kui oled kindel, et õiglast hinda ise müümisega testida ei viitsi, siis kindlasti tasub võtta pakkumine mitmest kohast.

Toimetas Tarmo Tähepõld.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.